Thompson i Pellinen najlepsi w Branas

W Szwedzkim Branas zakończyła się rywalizacja w Pucharze Świata w ski crossie kobiet i mężczyzn. Najlepsi na szybkiej trasie, przygotowanej przez Kenta Henrikssona okazali się Marielle Thompson i Jouni Pellinen. Polka, Karolina Riemen – 17. zawodniczka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – nie startowała.

Rywalizację pań zdominowała Kanadyjka. W wyścigu finałowym prowadziła od startu, nie dając szans swoim rywalkom. Tuż za nią przyjechałaby zapewne Katrin Mueller, gdyby nie błędy jakie zwyciężczyni kwalifikacji popełniała na trasie. Ostatni z nich – na ostatnim kickerze – zaważył na tym, że Szwajcarka nie znalazła się nawet na podium.

Nieszczęśliwie zakończył się start Norweżki Marte Gjefsen. Zwyciężczyni tegorocznych X-Games nie ukończyła rywalizacji w kwalifikacjach i nie może zaliczyć powrotu po kontuzji do udanych.

Na prowadzenie w klasyfikacji generalnej wysunęła się dzisiejsza zwyciężczyni, która o 10 pkt. wyprzedza Francuzkę – Ophelie David.

Wynik finału kobiet:

1. Marielle Thompson (Kanada)

2. Emilie Serain (Szwajcaria)

3. Ophelie David (Francja)

4. Katrin Mueller (Szwajcaria)

Sensacyjnie zakończyła się rywalizacja panów. Triumfował Fin Jouni Pellinen, który w tym sezonie najwyżej był na siódmej pozycji – w Bischofswiesen, przed tygodniem. Wyprzedził Słoweńca Filipa Flisara i Austriaka Andreasa Matta. Pecha miał reprezentant gospodarzy – Lars Lewen, który był blisko awansu do wielkeigo finału, ale ostatecznie zakończył rywalizację na 6. pozycji (był drugi w małym finale).

W klasyfikacji Pucharu Świata prowadzi Brady Leman, który o 7 punktów wyprzedza poprzedniego lidera – Alexa Fiva’ę, który dziś był siódmy. Trzeci ze stratą 43 punktów jest Flisar.

Wyniki finału mężczyzn:

1. Jouni Pellinen (Finlandia)

2. Filip Flisar (Słowenia)

3. Andreas Matt (Austria)

4. Brady Leman (Kanada)

Do końca rywalizacji w tym sezonie pozostały jeszcze zawody w szwajcarskim mieście – Grindelwald. Tam zawody w ski crossie odbędą się dwukrotnie.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password