TWG 2017 – Karate: Brąz Michała Bąbosa!

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

To już dwunasty medal polskich sportowców na World Games we Wrocławiu. Cieszy tym bardziej, że zdobyty w dyscyplinie, która za trzy lata zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich!

Drugi dzień rywalizacji karateków w centrum GEM przebiegł pod znakiem rywalizacji w kumite. Z sześciu Biało-czerwonych trójce udało się awansować do półfinałów. Niestety, zarówno Justyna Gradowska, Kamil Warda, jak i Michał Bąbos przegrali swoje walki o finał i pozostał im „tylko” bój o brąz.

Jako pierwsza swoją walkę o medal rozpoczęła Gradowska. Niestety, 2:0 lepsza okazała się Słowaczka Ingrida Suchankova sięgając po pierwszy medal tegorocznych World Games dla swojego kraju. Krótko po niej na tatami wyszedł Kamil Warda. Niestety, i on okazał się gorszy od swojego przeciwnika – Turka Ugura Aktasa.

Pozostał nam już tylko Michał Bąbos w najcięższej męskiej kategorii kumite – powyżej 84 kg. Jego rywalem w walce o brąz był Marokańczyk Achraf Ouchen. Nasz reprezentant zwyciężył poprzez dyskwalifikacje Afrykańczyka, który nieprzepisowym atakiem… złamał Bąbosowi nos. Jak widać sukces często rodzi się w bólach.

Brąz Bąbosa to dwunasty medal dla Polski na World Games we Wrocławiu, ale pierwszy w dyscyplinie, która za trzy lata zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password