Tie breaki zadecydowały

Łukasz Kubot przegrał w pierwszej rundzie prestiżowego turnieju tenisowego z cyklu ATP w Miami.

Polski tenisista – numer 51. na świecie – przegrał z 54. Chorwatem – Ivo Karloviciem. Dwa tygodnie temu w Indian Wells lepszy był Kubot.

Dzisiejszy mecz był bardzo wyrównany. Jedynie w pierwszym secie o końcowym wyniku zadecydowało przełamanie. W niespełna godzinę partię wygrał Karlovic, który przełamał Polaka na 4:2 i utrzymał podanie do końca, wygrywając 6:4.

W drugim secie nie było nam dane oglądać przełamań. Obaj tenisiści bardzo zgodnie serwowali i doprowadzili do tie-breaka, w którym zdecydowanie lepszy okazał się Kubot wygrywając 7:2.

O wyniku w decydującej partii również zadecydował tie-break, jednak wcześniej to Kubot przełamał Karlovicia i serwował na mecz przy stanie 5:4. Niestety Polak nie wykorzystał ogromnej szansy i stracił podanie. Chorwat chwilę później poszedł za ciosem i w tie-breaku rozbił Polaka do 2.

Ostatecznie Kubot przegrał z Karloviciem 3:6, 7:6, 6:7 i zakończył udział w turnieju ATP w Miami na pierwszej rundzie.