Tokio 2020: 26 dyscyplin powalczy o włączenie do rodziny olimpijskiej

26 dyscyplin zgłosiło chęć dołączenia do programu Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Wśród nich m.in. baseball i softball, karate, squash, snooker czy wushu.

Największe szanse na dołączenie do rodziny olimpijskiej w 2020 roku mają baseball i softball, dyscypliny bardzo popularne w Japonii, które w latach 1996-2008 rozgrywane były na igrzyskach. Wysoko stoją także notowania karate oraz squasha.

Pozostałe dyscypliny starające się o włączenie do programu Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku to: bowling, snooker, sporty wrotkarskie, wspinaczka sportowa, surfing, wushu, futbol amerykański, szachy, bridge, floorball, korfball, netball, polo, racquetball, sumo, bowls, sporty taneczne, racquetball, przeciąganie liny, orientacja sportowa, frisbee, sporty podwodne i narciarstwo wodne.

MKOL w pierwszej fazie odrzucił siedem aplikacji – na Igrzyskach w Tokio na pewno nie zobaczymy sportów motocyklowych, motorowych i motorowodnych, wspinaczki górskiej, krykieta, basque peloty i ratownictwa sportowego.

22 czerwca ma zostać ogłoszona wąska lista dyscyplin kandydujących do programu olimpijskiego. Ostateczna decyzja o tym, jakie konkurencje zobaczymy w Tokio zapadnie w sierpniu 2016 roku podczas sesji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w Rio de Janeiro.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password