Tokio 2020 – Ambitne plany Ghany przed igrzyskami w Tokio

Ghański Komitet Olimpijski (GOC) nadal będzie współpracować z firmą „Cocoa” jako głównym sponsorem olimpijskiej kadry podczas igrzysk w Tokio w 2020 roku. Ich wspólnym, ambitnym celem jest zdobycie pierwszego w historii złotego medalu dla Ghany na letnich igrzyskach olimpijskich.

Takie oświadczenie ze strony Ghańskiego Komitetu Olimpijskiego spotkało się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem ze strony sponsora głównego oraz innych, przyszłych patronów. Firma „Cocoa” współpracowała już z (GOC) jako sponsor główny olimpijskiej reprezentacji w Rio De Janeiro w 2016 r. oraz w Pjongczangu w 2018 r. Podczas zmagań w stolicy Japonii lekkoatleci, bokserzy i siatkarze mogą być już pewni wsparcia ze strony „Cocoa”.

Prezydent (GOC) Ben Nunoo Mensah, na spotkaniu z przedstawicielami sponsora zaprezentował kilka pamiątek przywiezionych z Korei, a także podarował film przedstawiający najpiękniejsze chwile sportowców z Ghany podczas ich olimpijskich startów. Stwierdził też, że rozmowa była bardzo ważna i niezwykle owocna. Akwasi Frimpong dzięki wsparciu ze strony „Cocoa” zajął w Pjongczangu 30. miejsce w skeletonie.

Do największych sukcesów Ghany na igrzyskach olimpijskich należą:

  • Męska reprezentacja w piłce nożnej – brązowy medal – Barcelona 1992
  • Clement Quartey – srebrny medal w boksie w wadze lekkopółśredniej (63,5 kg) – Rzym 1960
  • Eddie Blay – brązowy medal w boksie w wadze lekkopółśredniej (63,5 kg) – Tokio 1964
  • Prince Amartey – brązowy medal w boksie w wadze średniej (75 kg) – Monachium 1972

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password