Tokio 2020: Eurosport wprowadzi technologiczne innowacje na wyższy poziom

Eurosport wprowadzi innowacje technologiczne wykorzystane podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczang na wyższy poziom. Przeanalizowane zostaną błędy tak, aby w Tokio w 2020 r. widzowie mogli jeszcze lepiej cieszyć się sportowymi wydarzeniami.

Eurosport będzie przyglądał się, jak innowacje wykorzystywane w celu uzupełnienia ich działalności transmisyjnej podczas igrzysk olimpijskich w 2018 roku w Pjongczang można przenieść na wyższy poziom w Tokio 2020.

Stefano Bernabino, wiceprezes Eurosport ds. Produkcji olimpijskiej, powiedział, że „nauczyli się wielu lekcji” po emisji pierwszych igrzysk olimpijskich. Bernabino podkreślił, że Eurosport Cube, pierwsze w swoim rodzaju tzw. „studio rozszerzonej rzeczywistości”, w którym gwiazdy sportów zimowych zostały zaproszone do analizy własnych występów i innych zawodników, jako jeden z głównych sukcesów w Pjongczang.

Stefano Bernabino powiedział, że Eurosport będzie dążyć do rozbudowania i ulepszenia technologii wykorzystywanej podczas minionych igrzysk olimpijskich. Wiceprezes Eurosport ds. Produkcji podkreślił – „przeanalizujemy, to co działa dobrze, chcąc poprawić błędy w przypadku Tokio 2020”.

Innowacyjne technologie zostaną użyte w celu lepszego opowiadania historii, a także by pomoc widzowi w lepszy sposób zrozumieć sport. Eurosport uruchomił także dodatkowe studia narodowe podczas igrzysk w Pjongczang, min. w Szwecji czy we Włoszech. Stefano Bernabino ma nadzieję, że ten element powróci na igrzyska olimpijskie w 2020 roku w Tokio.

Discovery podpisało umowę z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim w czerwcu 2015 roku, w której ogólnoeuropejska telewizyjna sieć sportowa Eurosport stała się nadawcą olimpijskim na lata 2018-2024. Wartość transakcji wyniosła 1,3 mld euro.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password