Tokio 2020: Japończycy protestują w sprawie lokalizacji toru kajakowego

tokio2020Petycja zawierająca podpisy 15 tysięcy osób, które sprzeciwiają się proponowanej lokalizacji toru kajakarstwa górskiego w Kasai Rinkai Park została przekazana rządowi tokijskiemu.

Petycja jest pomysłem czterdziestoletniej gospodyni Shizuki Watahiki, która uważa, że stworzenie areny w parku negatywnie odbije się na środowisku. Watahiki nie ma nic przeciwko organizacji igrzysk przez Tokio, lecz twierdzi, że pięć dni zawodów kajakowych nie usprawiedliwia zniszczenia fauny parku, która rozwijała się przez 25 lat. Pomysł stworzenia petycji został poparty przez kilka grup wspierających ekologię, m.in. przez stowarzyszenie na rzecz dzikich ptaków.

W sierpniu, dziennikarz przyrodniczy Eiki Sato stwierdził, że w wyniku wybudowania areny aż połowa parku zostanie stracona.

Warto zaznaczyć, że nie było żadnych protestów dotyczących miejsca rozegrania zawodów, zanim Tokio otrzymało prawo do igrzysk w 2020 roku.

Organizatorzy imprezy wierzą, że Kasai Rinkai Park jest idealnym miejscem do rozegrania zawodów kajakarstwa górskiego, ze względu na jego bliskość do wioski olimpijskiej.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password