Tokio 2020: Karatecy z planem na igrzyska

80. uczestników i osiem konkurencji – tak wyglądać będą zmagania w karate podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Szczegóły rywalizacji w dyscyplinie, która w olimpijskiej rodzinie zadebiutuje w 2020 roku, zdradził sekretarz światowej federacji Toshihisa Nagura.
Embed from Getty Images

Japończyk podczas konferencji prasowej poinformował, że federacja planuje rozegranie na igrzyskach po trzech kategorii wagowych w kumite kobiet i mężczyzn. Panie mają rywalizować w limitach do 55 kg, do 61 kg i powyżej 61 kg, zaś panowie w kategoriach -67 kg, -75 kg i +75 kg. Oznaczałoby to zatem pominięcie damskich kategorii -50 kg, -68 i +68 kg oraz męskich -60 kg, -84 kg + 84 kg, które do tej pory zwyczajowo były rozgrywane na zawodach najwyższej rangi. Dodatkowo rozegrane zostaną zmagania w kata kobiet i mężczyzn, tradycyjnie, bez podziału na kategorie.

W każdej z ośmiu konkurencji startować będzie po dziesięciu karateków, maksymalnie po jednym na kraj. Ścieżkę kwalifikacji na Igrzyska w Tokio poznamy po lutowym posiedzeniu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, podczas którego omawiane będą propozycje Międzynarodowej Federacji Karate.

 

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password