Tokio 2020: Kupa zmartwień przed igrzyskami

Tysiące remontów zaplanowały władze Tokio w ramach przygotowań do przyjazdu kibiców na igrzyska w 2020 roku. Związane jest to z powszechnym w Japonii intrygującym rodzajem toalet.

Pomimo tego, że japońskie klozety znane są z zautomatyzowanych, naszpikowanych elektroniką muszli, to według Akihiko Yamakoshiego, rzecznika Japońskiej Agencji Turystycznej, aż 40% publicznych toalet w blisko 4000 popularnych wśród turystów miejscach, to zazwyczaj znajdujące się na poziomie podłogi niecki.

Japończycy zdają sobie sprawę, że takie rozwiązania mogą być niekomfortowe, wywołujące zakłopotanie czy też zwyczajnie niesanitarne dla zachodnich turystów, w związku z czym planowane są przebudowy wychodków. Chcemy, aby turyści [odwiedzający Japonię w trakcie igrzysk – przyp. red.], cieszyli się wizytą w Japonii odczuwając jak najmniej stresu – powiedział w wywiadzie dla BBC Yamakoshi.

Japoński rząd oferuje pokrycie 1/3 kosztów montażu klasycznych, „siadanych” toalet, posiadających również spodziewaną po japońskiej nowoczesności w tym temacie funkcję bidetu. Mają na tym skorzystać nie tylko zachodni turyści, ale też starsi Japończycy, którzy mogą mieć problemy z kucaniem nad toaletą starego typu.

źródło: BBC

Wojciech Nowakowski2466 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password