Tokio 2020: Medale z recyklingu?

Medale, które otrzymywali sportowcy podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro wykonane były nie tylko z metali szlachetnych, lecz także po części z tych odzyskanych w procesie recyklingu. Jak się okazuje – podobne rozwiązanie zastosować mogą organizatorzy Igrzysk w Tokio.

Petycję w tej sprawie wystosowali naukowcy ze stowarzyszenia The Ecomaterials Forum wespół ze studentami Uniwersytetu Waseda w Tokio. W Internecie, pod prośbą do Komitetu Organizacyjnego igrzysk podpisało się już ponad 10 000 osób. Całe przedsięwzięcie ma na celu podniesienie świadomości społecznej na temat recyklingu.

Projekt olimpijskich medali zatwierdzić musi co prawda Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Jeśli petycja otrzyma jednak zielone światło od gospodarzy, możemy się spodziewać, że za cztery lata w Tokio najlepsi sportowcy ponownie nagradzani będą medalami wykonanymi z metali pochodzących z zepsutych telefonów, lodówek czy komputerów.

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 odbędą się w dniach 24 lipca – 9 sierpnia w Tokio. Stolica Japonii w 2013r. po raz drugi w historii otrzymała prawo do organizacji najważniejszej sportowej imprezy czterolecia (wcześniej IO 1960) w pokonanym polu pozostawiając Istambuł i Madryt.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password