Tokio 2020: Nowa droga gimnastyków na igrzyska

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna (FIG) opublikowała projekt zasad kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w gimnastyce sportowej. Zgodnie z koncepcją FIG decydujące znaczenie będą miały imprezy rangi mistrzowskiej oraz zawody pucharu świata.

Jeszcze przed ubiegłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro środowisko gimnastyczne zapowiedziało zmiany w systemie kwalifikacji na igrzyska, które do tej pory zdecydowanie promowały nacje, posiadające szerokie zaplecze i silne drużyny.

Zgodnie z nową koncepcją kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się już podczas przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Dausze, z których awans uzyskają po trzy najlepsze drużyny, a 21. kolejnych ekip zakwalifikuje się do kolejnego etapu selekcji, którym będą Mistrzostwa Świata w 2019 roku. Nominacje wywalczy podczas nich dziewięć drużyn, 12 wieloboistów i 20 wieloboistek oraz medaliści ćwiczeń na poszczególnych przyrządach.

Zdecydowanie wzrośnie ranga zawodów z cyklu Pucharu Świata, które od sezonu 2018/2019 stanowić będą kwalifikacje olimpijskie. Awans wywalczą z nich zwycięzcy łączonego rankingu z sezonów 2018/2019 i 2019/2020 na poszczególnych przyrządach oraz trzy najlepsze gimnastyczki oraz trzech gimnastyków z klasyfikacji Pucharu Świata 2020 w wieloboju.

Ostatni etap kwalifikacji stanowić będą mistrzostwa kontynentalne, podczas których o awans na igrzyska bić się będą specjaliści od wieloboju. Dla wszystkich kontynentów, poza Oceanią przeznaczono po dwa miejsca na każdą z płci.

Szczegółowe zasady kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie 2020 można znaleźć tutaj:

http://elisaminimeneghini.tumblr.com/post/166642192279/khorkina-na-na-so-i-made-a-thing-to-help-with

Mateusz Górecki2025 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password