Tokio 2020: Początek budowy Stadionu Olimpijskiego dopiero w 2017 roku

Prace nad budową Stadionu Olimpijskiego, który będzie główną areną Igrzysk w Tokio nie ruszą przed 2017 rokiem – poinformował japoński rząd.

koła olimpijskieDziś minął termin składania ofert projektu nowego stadionu. Przypomnijmy, że w lipcu premier Japonii Shinzo Abe odwołała pierwotny projekt brytyjskiej architekt, Zahy Hadid ze względu na zbyt wysokie koszty – stadion miał kosztować aż 2 miliardy dolarów, byłby więc najdroższym obiektem sportowym na świecie.

Zwycięzcę konkursu na nowy plan Stadionu Olimpijskiego poznamy w ciągu miesiąca, jednak jak powiedział na specjalnej konferencji prasowej Takakuni Ikeda, członek Japońskiej Rady Sportu, odpowiedzialny za budowę stadionu – prace ruszą dopiero na początku 2017 roku. Przyznał, że jest to spore opóźnienie w stosunku do pierwotnych planów, ale zaznaczył również, że nie obawia się o problemy z oddaniem stadionu do użytku przed igrzyskami. Obiekt powinien zostać ukończony w pierwszym kwartale 2020 roku.

Pod budowę nowego stadionu zostanie przeznaczony grunt o powierzchni 113 000 metrów kwadratowych – 1,5 raza więcej niż pod budowę starego stadionu, który gościł Igrzyska Olimpijskie w 1964 roku.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password