Tokio 2020: Sztafeta z ogniem potrwa dłużej

Przewodniczący komitetu organizacyjnego XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio – Yoshiro Mori poinformował, że sztafeta z ogniem olimpijskim będzie najdłuższa w historii i potrwa około 130 dni.

Do tej pory wszystkie sztafety z ogniem trwały 100 dni lub krócej. Japończycy uznali jednak, że ten czas nie wystarczy na to, by ogień olimpijski dotarł do wszystkich 47 prefektur w kraju. Dlatego zgłosili się do MKOL z prośbą o przedłużenie czasu trwania sztafety. Decyzja o terminie jej rozpoczęcia zostanie podjęta w marcu.

Głównym celem organizatorów jest dotarcie ognia do wszystkich miejsc dotkniętych kataklizmem w 2011 r. Ma to upamiętnić ofiary tych wydarzeń, a więc około 20 tys. ofiar. Jeden projekt planu mówi, że obszary dotknięte klęskami żywiołowymi, takie jak trzęsienie ziemi w Fukushimie i tereny poza Tokio, w których odbywają się wydarzenia olimpijskie, będą pokazywać ogień przez trzy dni. Innym obszarom poza Tokio mogą być przydzielane tylko dwa dni.

Obecna sztafeta olimpijska z ogniem przed igrzyskami w Pjongczang będzie trwać dokładnie 100 dni. Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbywać się będą w dniach 24 lipca – 9 sierpnia.

 

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password