Tokio 2020: Trzy propozycje maskotek wybrane

Trzy projekty znalazły się w finale konkursu na maskotki Letnich Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, które w 2020 roku odbędą się w Tokio. Ostatecznego wyboru dokonają…dzieci!

Komitet organizacyjny jakiś czas temu ogłosił konkurs na maskotkę igrzysk, które za trzy lata odbędą się w stolicy Japonii. W sumie, w otwartych dla wszystkich chętnych współzawodnictwie udział wzięło ponad 2 tysiące projektów. Z tego grona wybrano trzy pakiety projektów, składające się z jednej maskotki olimpijskiej i jednej paraolimpijskiej.

Pierwsza propozycja łączy w sobie tradycyjną japońską szachownicę z futurystyczną wizją świata i kwiatami wiśni, druga to charakterystyczne japońskie zwierzęta, wpisujące się w kulturę tego kraju – maneki-neko (kot machający łapką), lis Inari oraz pies-stróż, obecny jako postać wielu rzeźb. Trzeci zestaw maskotek to lis z dekoracjami w kształcie magatama i szop pracz.

Ostatecznego wyboru mają dokonać dzieci z japońskich szkół. Ponad 6,5 miliona uczniów weźmie udział w głosowaniu, które potrwa od 11 grudnia do 22 lutego. Decyzję tę pozostawiono najmłodszym mieszkańcom kraju, gdyż uznano, że to właśnie oni są przykładem nowoczesności, którą emanować mają igrzyska w Tokio.

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password