Tokio 2020: Wiemy, gdzie odbędą się zmagania w pięciu nowych dyscyplinach

Baseball/softball, karate, skateboarding, wspinaczka sportowa i surfing – te dyscypliny na mocy decyzji MKOL z 3 sierpnia br. zostały włączone do programu Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Dziś dowiedzieliśmy się na jakich obiektach sportowcy będą walczyć o medale w nowych dyscyplinach.

...

Baseball i softball po raz ostatni w programie olimpijskim gościły 8 lat temu w Pekinie. Najlepsi okazali się wówczas Koreańczycy i Japonki. W Tokio złotych medali zawodnicy i zawodniczki z Azji bronić będą na wybudowanym w 1978 roku stadionie w Yokohamie, mogącym pomieścić 30 000 widzów. Yokohame od stolicy Igrzysk – Tokio, dzieli ok. 45 km.

Naturalnie poza Tokio rozdane zostaną również medale w surfingu. Specjaliści w tej dyscyplinie o olimpijskie laury rywalizować będą na plaży Tsurigasaki, od lat będącej chętnie odwiedzanym miejscem przez amatorów surfingu z całego świata.

Karatecy swoje walki toczyć będą w Nippon Budokan – hali, która gościć będzie również najlepszych judoków, ale też hali o ogromnych tradycjach. Położony w centrum Tokio obiekt mogący pomieścić ponad 14 000 widzów był jedną z aren Igrzysk w… 1964 roku. Po raz pierwszy w historii o olimpijskie medale rywalizowali tu wówczas judocy.

Aomi Urban Sports Venue – to nazwa areny, która za niespełna cztery lata gościć będzie najlepszych specjalistów od skateboardingu i wspinaczki sportowej. Zlokalizowany nad Zatoką Tokijską obiekt będzie areną tymczasową – od razu po Igrzyskach zostanie rozebrany.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password