Tokio 2020: Z Tokio na Fuji? Plany dotyczące trasy kolarskiego wyścigu

Znamy już plany organizatorów na trasę kolarskiego wyścigu ze startu wspólnego na igrzyska olimpijskie w Tokio. Trasa ma być bardzo wymagająca i przeznaczona dla górali. Wcześniej planowano trasę o płaskim profilu.

Trasa wyścigu ze startu wspólnego mężczyzn ma liczyć 270 kilometrów. Panie będą miały do pokonania 140 kilometrów. Na początku kolarze pokonają 6-kilometrowy podjazd na Doushi Roa. Następnie wjadą na rundy, które zakończone będą wspinaczką na Mt Mikuni (2,9 km; 6%). Decydujący o przebiegu wyścigu będzie podjazd na Katafutayama. Zakończenie 15-kilometrowego podjazdu o średnim nachyleniu 6% zaplanowane jest na około 35 kilometrów przed metą.

Finisz wyścigu rozegrany zostanie na torze Formuły 1 Fuji Circuit, u podnóża góry Fuji. Końcówka będzie płaska, lecz liczba i trudność podjazdów odstraszą sprinterów. Co ciekawe, specyfika trasy jest zbliżona do wyścigu na igrzyskach w Rio de Janeiro. W Brazylii brązowy medal olimpijski zdobył Rafał Majka.

Jeśli przypuszczenia, co do trasy w Tokio się sprawdzą, to wśród faworytów wyścigu znajdą się górale oraz kolarze specjalizujący się w wyścigach klasycznych. Do tych drugich należą m.in. mistrz olimpijski z Rio Greg van Avermaet, mistrz świata Peter Sagan i Michał Kwiatkowski. Ostateczny kształt trasy olimpijskiej poznamy w marcu przyszłego roku.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password