Tokyo 2020: Igrzyska Olimpijskie bezpłatnie transmitowane na Ukrainie

National Public Broadcasting Company of Ukraine – państwowy nadawca, nabył prawa do transmisji niekodowanych na potrzeby Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu w 2018 r. oraz Letniej Olimpiady w Tokio 2020r.

Ukraińska sieć podpisała umowę sub-licencyjną z Discovery Communications – właścicielami Eurosport, na prawo do pokazania wydarzeń sportowych na terenie całej Ukrainy. Kanał UA: PBC obejmie wszystkie ważne wydarzenia z udziałem ukraińskich sportowców, a także finałowe etapy głównych zawodów.

Umowa spełnia wymóg umowny 200 godzin bezpłatnego dostępu z Tokio 2020 i 100 godzin z Pyeongchang 2018, co określone zostało w umowie dotyczącej praw do Discovery Communications w czterech edycjach igrzysk olimpijskich od 2018 roku.

Alexander Kolcow – członek zarządu UA: PBC, powiedział: „dla każdego publicznego nadawcy na świecie sport jest jednym z kluczowych komponentów i musi być prezentowany na wszystkich naszych platformach. Sportowe osiągnięcia Ukraińców znane są na całym świecie. Mamy wielu wybitnych sportowców, którzy będą teraz obserwowani przez miliony fanów sportu”.

Dyrektor zarządzający Discovery Communications North-East Europe, Anna Pak Burdin, dodała, że „umowa z kanałem UA: PBC to nie tylko umowa – jest to także okazja, aby dołączyć do międzynarodowego święta i poczuć się częścią wielotysięcznej publiczności na olimpiadzie. Również możliwość ujrzenia flagi Ukrainy, reprezentacji narodowej, a także dopingowanie sportowców i szansa przeżycia niesamowitych emocji”.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password