Tora Berger najlepsza w biegu indywidualnym

Norweżka Tora Berger triumfowała w biegu indywidualnym na 15 km podczas Mistrzostw Świata w biathlonie rozgrywanych w niemieckim Ruhpolding. Słabiej zaprezentowały się Polki. Najlepsza z nich – Weronika Nowakowska-Ziemniak – była 21.

Zwyciężczyni biegu tylko raz pomyliła się na strzelnicy i o niemal 57 sekund wyprzedziła Francuzkę Marie Laure Brunet (1 pudło). Trzecia była Szwedka Helena Ekholm (1). Biegu do udanych nie mogą zaliczyć potencjalne faworytki. Niemka Magdalena Neuner spudłowała aż sześć razy i tracąc prawie 5 minut zajęła 23. lokatę. Białorusinka Daria Domracheva również spudłowała sześciokrotnie. Na mecie zameldowała się tuż za Magdaleną Gwizdoń – zajmując 25. miejsce.

Polki wypadły przeciętnie. Weronika Nowakowska-Ziemniak spudłowała trzykrotnie, zajęła 21. miejsce i straciła do zwyciężczyni 4 minuty i 38 sekund. Na 24. miejscu zawody ukończyła Magdalena Gwizdoń (2). Także dwukrotnie na strzelnicy myliła się Paulina Bobak – w połączeniu z wolniejszym biegiem – dało jej to 45. lokatę. Aż 6 niecelnych strzałów zaliczyła Krystyna Pałka – ostatecznie ukończyła zawody dopiero na 65. miejscu.