Trabzon: Porażki Kota i Tryca, zwycięstwo Jabłońskiego

Tomasz Kot (69 kg.) przegrał z Irlandczykiem-Adamem Nolanem 14:9 i pożegnał się z szansą na wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej. Jego los podzielił także Mateusz Tryc. Awans do kolejnej rundy wywalczył za to Tomasz Jabłoński (75 kg.).

Polski zawodnik nie miał praktycznie nic do powiedzenia w starciu z faworyzowanym reprezentantem Irlandii. Kot przegrał dwie pierwsze rundy w stosunku 7:4, 4:2. Remisem 3:3 zakończyła się ostatnia odsłona pojedynku.

Tomasz Jabłoński (75 kg.) awansował do kolejnej rundy kwalifikacji do Igrzysk w Londynie. Polak pokonał pewnie reprezentanta Włoch – Luca Capuano 21:16. Początkowo walka nie układała się po myśli Jabłońskiego. Po dwóch rundach na tablicy wyników widniał wynik 10:13 dla Capuano. Ostatnie starcie Polak wygrał różnicą ośmiu punktów. Jabłoński musi jeszcze rozstrzygnąć na swoją korzyść dwie walki, by zakwalifikować się na Igrzyska do Londynu. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Szwajcar Davide Faraci.

Nie powiodło się niestety także Mateuszowi Trycowi (waga do 81kg). Polak w 1/8 finału mierzył się z Azerem Vatanem Huseynlim. Pojedynek był niesamowicie wyrównany, pierwszą rundę nieznacznie wygrał Azer (2:3), a drugą Polak (6:5). Niestety w trzeciej odsłonie to zawodnik z Kaukazu okazał się skuteczniejszy wygrywając 6:5 i zapewnił sobie awans do kolejnej rundy wygrywając cały pojedynek 14:13.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password