Trentino 2013: Papież Franciszek zapali pochodnię Uniwersjady

logo-trentinoOd Watykanu swoją podróż po Europie rozpocznie ogień 26. Zimowej Uniwersjady, która w dniach 11-21 grudnia 2013 odbędzie się w Trentino. Oficjalne zapalenie pochodni odbędzie się 6 listopada, a zapalającym będzie papież Franciszek. 

Głowa Kościoła Katolickiego w momencie zapalenia pochodni rozpocznie sztafetę z ogniem, który 11 grudnia ma dotrzeć na oficjalną ceremonię otwarcia Uniwersjady. Po opuszczeniu Watykanu sztafeta przeniesie się do Brukseli, gdzie odwiedzi kilka instytucji europejskich, a także siedzibę Międzynarodowej Federacji Sportu Uniwersyteckiego (FISU). Następnym przystankiem dla ognia Uniwersjady będzie Paryż, a kolejnym Lozanna. Po wizycie w Belgii, Francji i Szwajcarii sztafeta rozpocznie swoją podróż po Włoszech. Ogień dotrze najpierw do Turynu – gospodarza Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2006, następnie do Brenner, Bolzano, Trento, Mediolanu i Wenecji.

Pochodnia tegorocznej Uniwersjady została zaprojektowana pod hasłem „Inspired by You”. Jej nowoczesny wygląd i ergonomiczny kształt ma symbolizować połączenie sportu, badań naukowych oraz innowacji technologicznych. Pochodnia kolorem będzie nawiązywać do zielono-niebieskiego loga Uniwersjady 2013.