Triathlon – ITU WTS Yokohama: Triumf Duffy i Moli

Flora Duffy i Mario Mola triumfowali w Jokohamie, gdzie rozegrano trzecie już w tym sezonie zawody z cyklu World Triathlon Series. Niestety, na starcie zawodów zabrakło naszych rodaków.

Jeśli chodzi o zawody kobiet, na starcie stawiło się dziś 55 zawodniczek. Etap pływacki nie dał przewagi żadnej z nich. Na stałym lądzie jako pierwsza zameldowała się Jessica Learmonth wraz ze swoją rodaczką Lucy Hall. Przewaga Brytyjek nad resztą stawki była jednak iluzoryczna i stanowiła zaledwie sekundy.

Dużo więcej rozstrzygnięć przyniosło nam 40 kilometrów jazdy rowerem. Tam do przodu wystrzeliła Flora Duffy, a tempo niesamowitej reprezentantki Bermudów zdołała utrzymać jedynie Brytyjka Sophie Coldwell. Reszta stawki po rozpoczęciu biegu traciła już minimum kilkadziesiąt sekund do liderek.

Takiej zaliczki Duffy nie mogła nie wykorzystać. Bermudka szybko zostawiła więc Coldwell i samotnie pognała w kierunku mety, po pewne zwycięstwo w dzisiejszych zawodach. Brytyjka z każdym kilometrem natomiast drastycznie traciła siły. Ostatecznie nie zdołała utrzymać nawet miejsca na podium. W trakcie biegu minęły ją bowiem Amerykanki – Katie Zaferes i Kirsten Kasper i to one mogły świętować dziś miejsce na podium.

Wyniki WTS kobiet w Jokohamie:
1. Flora Duffy (Bermudy)
2. Katie Zaferes (USA)
3. Kirsten Kasper (USA)
4. Sophie Coldwell (Wielka Brytania)
5. Vicky Holland (Wielka Brytania)
6. Ashleigh Gentle (Australia)
7. Non Stanford (Wielka Brytania)
8. Jessica Learmonth (Wielka Brytania)


Nieco inaczej wyglądały dzisiejsze zawody u mężczyzn. Tu z kolei po części pływackiej najszybszy był Jonathan Brownlee. Brytyjczyk jednak całkowicie zawalił jazdę na rowerze. Wykorzystali to jego rywale. W ciągu 40 kilometrów stawka mocno się rozerwała, co spowodowało, iż powstały kilkuosobowe grupy.

Jako pierwsi bieg rozpoczęli Gabor Faldum (Węgry), Andreas Schilling (Dania) i Mario Mola (Hiszpania). Niedługo po nich do walki na ostatnim odcinku zawodów wyruszyły jednak również kolejne grupki zawodników.

Podczas biegu doszło do wielu przetasować. Zdecydowanie najszybsi jednak podczas ostatnich 10 kilometrów okazali się reprezentanci Hiszpanii, RPA i… Norweg. Jako pierwszy linię mety przekroczył Mario Mola. O drugie miejsce do ostatnich metrów walczyli między sobą Fernando Alarza, Kristian Blummenfelt i Henri Schoeman. Ostatecznie – rzutem na taśmę – wywalczył je ten pierwszy.

Wyniki WTS mężczyzn w Jokohamie:
1. Mario Mola (Hiszpania)
2. Fernando Alarza (Hiszpania)
3. Kristian Blummenfelt (Norwegia)
4. Henri Schoeman (RPA)
5. Andreas Schilling (Dania)
6. Rostislav Pevtsov (Azerbejdżan)
7. Adrien Brifford (Szwajcaria)
8. Igor Polyanski (Rosja)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password