Triathlon – ME U23: Niezły występ Polaków

Nieźle spisali się polscy triathloniści, biorący udział w Mistrzostwach Europy do lat 23. Dwójka spośród naszych reprezentantów rywalizację w węgierskim Velence ukończyła w czołowej „dwudziestce”.

Rywalizacja kobiet na ME U23 miała dość specyficzny przebieg. Cztery zawodniczki zdołały wypracować sobie wyraźną przewagę już podczas etapu pływackiego. Były to: Zsanett Bragmayer (Węgry), Sian Rainsley (Wielka Brytania), Anastasia Gorbunova (Rosja) i Helena Carvalho (Portugalia).

Ta ostatnia nie wytrzymała jednak tempa narzuconego przez resztę i została z tyłu już podczas jazdy rowerowej. Na tym etapie do czołówki przedarła się za to Georgia Taylor-Brown, która wraz z pozostałą na prowadzeniu trójką zawodniczek poważnie zwiększyła dystans nad resztą triathlonistek. Podczas etapu biegowego to Brytyjka właśnie okazała się najlepsza. Taylor-Brown sięgnęła zatem po złoto. Pozostała trójka walczyła natomiast o miejsca 2. i 3. Ostatecznie na podium udało się stanąć Bragmayer i Rainsley.

W stawce mieliśmy także jedną Polkę. Paulina Klimas nie zachwyciła ani podczas pływania, ani podczas jazdy rowerem. Bieg należał jednak do udanych. Dzięki pokonaniu 10 kilometrów w nieco ponad 20 minut, nasza rodaczka znacznie zyskała i ostatecznie na metę wbiegała jako 20.

U mężczyzn natomiast po części pływackiej zdecydowane prowadzenie nad resztą stawki osiągnął Węgier Mark Devay. Jego przewaga była na tyle duża, że mimo fenomenalnej jazdy na rowerze jego rodaka – Bence Bicsaka oraz Szwajcara Sylvaina Fridelance, Devay nie dawał się wyprzedzić przez kolejne 40 kilometrów.

Podczas biegu Devay nie dał już jednak rady i musiał uznać wyższość obu goniących zawodników. Ci kwestię tytułu Mistrza Europy U23 rozstrzygnęli zatem pomiędzy sobą. Zwyciężył Bence Bicsak.

W rywalizacji mężczyzn udział wzięło dwóch Polaków. Obaj od początku do końca plasowali się w środku stawki, bez większych szans na wysoką pozycję. Ostatecznie Miłosz Sowiński na metę wbiegł jako 20. Kacper Stępniak wywalczył zaś 30. miejsce.


CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Mistrzostwa Europy U23 – kobiety:
1. Georgia Taylor-Brown (Wielka Brytania)
2. Zsanett Bragmayer (Węgry)
3. Sian Rainsley (Wielka Brytania)
4. Anastasia Gorbunova (Rosja)
5. Verena Steinhauser (Włochy)
…20. Paulina Klimas (Polska)

Mistrzostwa Europy U23 – mężczyźni:
1. Bence Bicsak (Węgry)
2. Sylvain Fridelance (Szwajcaria)
3. Mark Devay (Węgry)
4. Samuel Dickinson (Wielka Brytania)
5. Antonio Serrat (Hiszpania)
…20. Miłosz Sowiński (Polska)
…30. Kacper Stępniak (Polska)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password