Triathlon – ME U23: Niezły występ Polaków

Nieźle spisali się polscy triathloniści, biorący udział w Mistrzostwach Europy do lat 23. Dwójka spośród naszych reprezentantów rywalizację w węgierskim Velence ukończyła w czołowej „dwudziestce”.

Rywalizacja kobiet na ME U23 miała dość specyficzny przebieg. Cztery zawodniczki zdołały wypracować sobie wyraźną przewagę już podczas etapu pływackiego. Były to: Zsanett Bragmayer (Węgry), Sian Rainsley (Wielka Brytania), Anastasia Gorbunova (Rosja) i Helena Carvalho (Portugalia).

Ta ostatnia nie wytrzymała jednak tempa narzuconego przez resztę i została z tyłu już podczas jazdy rowerowej. Na tym etapie do czołówki przedarła się za to Georgia Taylor-Brown, która wraz z pozostałą na prowadzeniu trójką zawodniczek poważnie zwiększyła dystans nad resztą triathlonistek. Podczas etapu biegowego to Brytyjka właśnie okazała się najlepsza. Taylor-Brown sięgnęła zatem po złoto. Pozostała trójka walczyła natomiast o miejsca 2. i 3. Ostatecznie na podium udało się stanąć Bragmayer i Rainsley.

W stawce mieliśmy także jedną Polkę. Paulina Klimas nie zachwyciła ani podczas pływania, ani podczas jazdy rowerem. Bieg należał jednak do udanych. Dzięki pokonaniu 10 kilometrów w nieco ponad 20 minut, nasza rodaczka znacznie zyskała i ostatecznie na metę wbiegała jako 20.

U mężczyzn natomiast po części pływackiej zdecydowane prowadzenie nad resztą stawki osiągnął Węgier Mark Devay. Jego przewaga była na tyle duża, że mimo fenomenalnej jazdy na rowerze jego rodaka – Bence Bicsaka oraz Szwajcara Sylvaina Fridelance, Devay nie dawał się wyprzedzić przez kolejne 40 kilometrów.

Podczas biegu Devay nie dał już jednak rady i musiał uznać wyższość obu goniących zawodników. Ci kwestię tytułu Mistrza Europy U23 rozstrzygnęli zatem pomiędzy sobą. Zwyciężył Bence Bicsak.

W rywalizacji mężczyzn udział wzięło dwóch Polaków. Obaj od początku do końca plasowali się w środku stawki, bez większych szans na wysoką pozycję. Ostatecznie Miłosz Sowiński na metę wbiegł jako 20. Kacper Stępniak wywalczył zaś 30. miejsce.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!