Triathlon – MEJ: Bez finału dla Polaków

Litewskie Poniewieże gościło najlepszych młodych triathlonistów Starego Kontynentu. Na Mistrzostwa Europy Juniorów na Litwę pojechała również grupka Polaków. Żadnemu z biało-czerwonych nie udało się jednak zakwalifikować do finału A.

Triathlonistów i triathlonistek w Poniewieżu pojawiło się na tyle dużo, że organizatorzy postanowili, aby podzielić nieco stawkę. Pierwszego dnia MEJ rozegrano zatem półfinały – po trzy u chłopców i u dziewcząt. Aby zakwalifikować się do finału, trzeba było ukończyć swój start w czołowej „dziesiątce”.

Spośród Polek najbliższa sukcesu była Julia Sanecka. Nasza rodaczka jeszcze po części kolarskiej zajmowała miejsce w ścisłej czołówce. Niestety, Julii nie powiodło się podczas biegu. Tam wyraźnie opadła z sił i dała się wyprzedzić kilku rywalkom, spadając przy tym na 13. pozycję. Tylko minimalnie słabsze czasy od Saneckiej, w drugim półfinale wykręciły Magdalena Sudak i Paulina Bohater. One jednak swoją sytuację skomplikowały już przy rundzie na rowerze. Ostatecznie w półfinale finiszowały kolejno na 15. i 18. miejscu.

Na pocieszenie jednak Magdalena Sudak zajęła 2. miejsce w finale B, przegrywając zwycięstwo podczas biegu o… zaledwie 2 sekundy z Portugalką Ines Rico. Julia Sanecka w „małym finale” finiszowała zaś na 8. pozycji, a Paulina Bohater na 22. miejscu. Walkę o Mistrzostwo Europy Juniorek zwyciężyła Jessica Fulagar. Francuzka po złoto sięgnęła dzięki wygraniu morderczego i niesamowicie emocjonującego finiszu, na którym o sekundę wyprzedziła Włoszkę Beatrice Mallozzi. Na trzecim miejscu zawody ukończyła natomiast Pia Totschnig (Austria).

Nasi reprezentanci w zawodach chłopców wypadli znacznie gorzej, niż dziewczęta. Żaden z biało-czerwonych ani przez chwile nie miał bowiem realnych szans na awans do finału A. Najlepiej spisał się Dawid Goryński, który zajął 17. miejsce w swoim półfinale. Nieco szybciej od niego zawody ukończył Szymon Dzik. Jemu dało to jednak tylko 21. miejsce w swoim biegu. Kuba Kowalski był zaś 19.

Podczas finału B Polakom również nie udało się nawiązać walki z czołówką. Kuba Kowalski w „małym finale” został sklasyfikowany najwyżej, spośród naszych – na 20. miejscu. Dawid Goryński linię mety przekroczył jako 22., a Szymon Dzik – 28. Kwestie medalowe między sobą rozstrzygnęli natomiast Brytyjczycy, którzy zajęli całe podium. Złoto Mistrzostw Europy Juniorów zgarnął Daniel Slater, a obok niego na podium stanęli również Matthew Willis i Sam Hart.


MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW

CHŁOPCY
1. Daniel Slater (Wielka Brytania)
2. Matthew Willis (Wielka Brytania)
3. Sam Hart (Wielka Brytania)
4. Ricardo Batista (Portugalia)
5. Levente Karai (Węgry)
…50. Kuba Kowalski (Polska)
…52. Dawid Goryński (Polska)
…58. Szymon Dzik (Polska)

DZIEWCZĘTA
1. Jessica Fullagar (Francja)
2. Beatrice Mallozzi (Włochy)
3. Pia Totschnig (Austria)
4. Nora Gmur (Szwajcaria)
5. Abbie Williams (Wielka Brytania)
…32. Magdalena Sudak (Polska)
…38. Julia Sanecka (Polska)
…52. Paulina Bohater (Polska)

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password