Triathlon: Polki w czołówce Pucharu Świata

Maria Cześnik zajęła szóstą pozycję w kolejnych zawodach triathlonowego Pucharu Świata w południowokoreańskim Tongyeong. Druga z naszych reprezentantek Paulina Kotfica uplasowała się na 16. miejscu. Zwycięstwo odniosła Australijka Emma Jackson.

Przed rokiem właśnie w tym miejscu Maria Cześnik odniosła jeden z największych sukcesów w karierze, kończąc zawody na 2. lokacie. Równie dobrze spisał się Marek Jaskółka, który w kategorii elity mężczyzn był także drugi.

W tym roku liczyliśmy również na dobre występy Polaków. Niestety nie udało się powtórzyć zeszłorocznych osiągnięć. Maria Cześnik finiszowała na 6. pozycji ze stratą 2 minut i 51 sekund do triumfatorki – Australijki Emmy Jackson, ósmej podczas igrzysk w Londynie. Zawodniczka z Antypodów wyprzedziła Czeszkę Vendulę Frintovą (strata 1:28) oraz swoją rodaczkę Natalie van Coevorden, która wbiegła na metę 2 minuty i 10 sekund po zwyciężczyni. Druga z Polek Paulina Kotfica ukończyła wyścig na 16. miejscu.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Francuz Tony Moulai, dla którego było to najlepszy wynik w karierze. Drugi był Rosjanin Igor Polanski, trzeci przed rokiem. Tylko sekundę do Rosjanina stracił Włoch Daniel Hofer, który stanął na najniższym stopniu podium. Polacy nie uczestniczyli w wyścigu.

Następne zawody Pucharu Świata odbędą się 27 października w kolumbijskim Guatape.