Triathlon – Puchar Świata: Start Polaka w Korei

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

W ostatni weekend rozegrane zostały dwa Puchary Świata triathlonistów. Jeden odbył się w Korei Południowej, drugi zaś w Kolumbii. Do Azji poleciał jeden z naszych rodaków – Miłosz Sowiński, który wypadł jednak przeciętnie.

Polak wziął udział w triathlonowym sprincie, jaki odbył się koreańskim Tongyeong. Tym różni się od od standardowego (olimpijskiego) triathlonu, że odbywa się na krótszym dystansie. Różnice czasowe stworzył jednak już etap pływacki. Prowadzący po nim Nowozelandczyk Reid Tayler osiągnął przeszło półminutową przewagę nad Sowińskim.

Niestety, ani podczas jazdy na rowerze, ani podczas biegu nasz rodak nie potrafił już nawiązać walki z prowadzącą grupą i ostatecznie zawody zakończył w ogonie stawki, przekraczając linię mety jako 44. Kwestię zwycięstwa w biegu rozstrzygnęli między sobą Raphael Aurerier (Francja) i Rostislav Pevtsov (Azerbejdżan). Na finiszu statecznie szybszy okazał się ten pierwszy.

O ile u mężczyzn kolejni zawodnicy metę przekraczali z bardzo niewielkimi startami, o tyle w kobiecej rywalizacji w Tongyeong dwie zawodniczki zdecydowanie wyprzedziły resztę stawki. W biegu silniejsza okazała się Summer Cook (USA), która minimalnie wyprzedziła Ai Uedę (Japonia). Nieco ponad pół minuty po liderkach na metę wbiegła trzecia Claire Michel z Belgii.

Na zawodach w kolumbijskim Salinas mogliśmy oglądać dużo bardziej egzotycznych zawodników, niż na zawodach w Korei. Rywalizację wśród kobiet wygrała tu – bardzo zdecydowanie – reprezentantka Ekwadoru Elizabeth Bravo, a obok niej na podium stanęły również Tamara Gorman (USA) i Luisa Baptista (Brazylia). U mężczyzn zaś Brazylijczyk Manoel Messinas zdołał ostatecznie pokonać Taylora Forbesa (Kanada) oraz Juana Figueroę (Ekwador).

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password