Triathlon w Mooloolabie

Konkurs Pucharu Świata w triathlonie mężczyzn, rozgrywany w australijskiej miejscowości – Mooloolaba, zakończył się dzisiaj wygraną Laurenta Vidala. Finiszował on razem z dwoma innymi zawodnikami. Na metę przybiegli razem i o zwycięstwie zadecydował odczyt z fotokomórki.

Każdy zawodnik musiał przepłynąć 1,5 km, przejechać rowerem 40 km (7 okrążeń), a także biec na metę 10 km (4 okrążenia). Na pierwszym miejscu, po trudnych zmaganiach, znalazł się Francuz Laurent Vidal. Całą trasę pokonał w ciągu 1 godziny 53 minut i 22 sekund. Taki sam czas uzyskali Australijczyk – Brad Kahlefeldt oraz rodak dzisiejszego zwycięzcy – David Hauss. Uplasowali się oni odpowiednio na 2. i 3. pozycji.

Jedyny Polak, Marek Jaskółka zajął 50. miejsce. Ukończył trasę z przedostatnim czasem – 02:01:51.

W niedzielę czeka nas rywalizacja kobiet. Polskę reprezentować będzie Maria Cześnik.