Triathlon – World Series: Gentle najlepsza w Montrealu! Gomez Noya ze złotem wśród mężczyzn!

Za nami kolejny weekend z triathlonem na najwyższym poziomie. Na World Series w Montrealu najlepsi okazali się Ashleigh Gentle i Javier Gomez Noya.

W rywalizacji kobiet już w wodzie świetnie zaprezentowała się Amerykanka Katie Zeferes, która zdołała osiągnąć kilkusekundową przewagę nad resztą stawki. Różnica między nią a goniącymi była jednak na tyle niewielka, że już po niespełna kilometrze jazdy na rowerze, zawodniczka została doścignięta przez grupę prowadzoną przez liderkę światowego rankingu – Florę Duffy.

Reprezentantka Bermudów tym razem nie potrafiła się jednak urwać reszcie stawki. Ani podczas etapu kolarskiego, ani też przy rywalizacji biegowej, nie zdołała nawet na chwilę doprowadzić do sytuacji, w której oddaliłaby się na samotne prowadzenie. W trakcie biegu doskonale poradziła sobie za to Ashleigh Gentle. Australijka zdołała wyprzedzić Duffy i samotnie pognać w stronę mety, osiągając w ten sposób wyczekiwane od pięciu lat zwycięstwo w zawodach ranki World Series.

U mężczyzn również o zwycięstwie zadecydował bieg. Tutaj jednak owe 10 kilometrów okazało się dużo bardziej emocjonujące. Po etapie kolarskim na prowadzeniu utrzymywała się bowiem dwójka Norwegów – Kristian Blummenfelt i Gustav Iden. W trakcie biegu dogonił ich jednak Javier Gomez Noya. Hiszpan najlepiej wytrzymał tempo i to on jako pierwszy przekroczył linię mety. Piętnaście sekund za nim finiszował Blummenfelt. Iden natomiast osłabł w końcówce, a zawody ukończył dopiero na 25. pozycji.


CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

World Series Montreal – zawody kobiet:
1. Ashleigh Gentle (Australia)
2. Flora Duffy (Bermudy)
3. Andrea Gewitt (Nowa Zelandia)
4. Joanna Brown (Kanada)
5. Kirsten Kasper (USA)

World Series Montreal – zawody mężczyzn:
1. Javier Gomez Noya (Hiszpania)
2. Kristian Blummenfelt (Norwegia)
3. Richard Murray (RPA)
4. Jonathan Brownlee (Wielka Brytania)
5. Raphael Montoya (Francja)