Triathlon – World Series: Gentle najlepsza w Montrealu! Gomez Noya ze złotem wśród mężczyzn!

Za nami kolejny weekend z triathlonem na najwyższym poziomie. Na World Series w Montrealu najlepsi okazali się Ashleigh Gentle i Javier Gomez Noya.

W rywalizacji kobiet już w wodzie świetnie zaprezentowała się Amerykanka Katie Zeferes, która zdołała osiągnąć kilkusekundową przewagę nad resztą stawki. Różnica między nią a goniącymi była jednak na tyle niewielka, że już po niespełna kilometrze jazdy na rowerze, zawodniczka została doścignięta przez grupę prowadzoną przez liderkę światowego rankingu – Florę Duffy.

Reprezentantka Bermudów tym razem nie potrafiła się jednak urwać reszcie stawki. Ani podczas etapu kolarskiego, ani też przy rywalizacji biegowej, nie zdołała nawet na chwilę doprowadzić do sytuacji, w której oddaliłaby się na samotne prowadzenie. W trakcie biegu doskonale poradziła sobie za to Ashleigh Gentle. Australijka zdołała wyprzedzić Duffy i samotnie pognać w stronę mety, osiągając w ten sposób wyczekiwane od pięciu lat zwycięstwo w zawodach ranki World Series.

U mężczyzn również o zwycięstwie zadecydował bieg. Tutaj jednak owe 10 kilometrów okazało się dużo bardziej emocjonujące. Po etapie kolarskim na prowadzeniu utrzymywała się bowiem dwójka Norwegów – Kristian Blummenfelt i Gustav Iden. W trakcie biegu dogonił ich jednak Javier Gomez Noya. Hiszpan najlepiej wytrzymał tempo i to on jako pierwszy przekroczył linię mety. Piętnaście sekund za nim finiszował Blummenfelt. Iden natomiast osłabł w końcówce, a zawody ukończył dopiero na 25. pozycji.


CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

World Series Montreal – zawody kobiet:
1. Ashleigh Gentle (Australia)
2. Flora Duffy (Bermudy)
3. Andrea Gewitt (Nowa Zelandia)
4. Joanna Brown (Kanada)
5. Kirsten Kasper (USA)

World Series Montreal – zawody mężczyzn:
1. Javier Gomez Noya (Hiszpania)
2. Kristian Blummenfelt (Norwegia)
3. Richard Murray (RPA)
4. Jonathan Brownlee (Wielka Brytania)
5. Raphael Montoya (Francja)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password