Triathlon – WTS: Duffy i Mola najlepsi w Hamburgu

Niedaleko za naszą granicą, bo w Hamburgu, rozegrano kolejne zawody z cyklu World Triathlon Series. Niestety, wśród elity i tym razem zabrakło biało-czerwonych. Nie było także niespodzianek – triumfowali Flora Duffy i Mario Mola.

W zawodach kobiet jak zwykle część pływacka nie spowodowała większych różnic czasowych. Wyraźny podział nastąpił za to dopiero po etapie kolarskim. Po przejechaniu 40 kilometrów, na czele stawki plasowała się Flora Duffy. Niedaleko za nią jednak z rowerów zeskakiwały kolejne zawodniczki, prowadzone przez Ashleigh Gentle (Australia) i Lucy Hall (Wielka Brytania). Ta pierwsza potrafiła nawet minimalnie nadrobić do reprezentantki Bermudów podczas biegu. Do złapania Duffy zabrakło jednak całkiem sporo. Różnica między zawodniczkami na mecie wyniosła bowiem przeszło pół minuty. Hall podczas 10 kilometrów biegu opadła z sił i spadła na 14. pozycję. Dzięki świetnemu tempu o podium do samego końca walczyły za to Katie Zaferes (USA) i Laura Lindemann (Niemcy). Rzutem na taśmę, różnicą sekundy, medal wywalczyła sobie ta druga.

World Triathlon Series, Hamburg – Elita kobiet:
1. Flora Duffy (Bermudy)
2. Ashleigh Gentle (Australia)
3. Laura Lindemann (Niemcy)
4. Katie Zaferes (USA)
5. Jolanda Annen (Szwajcaria)

W rywalizacji mężczyzn prawdziwy popis w wodzie dał Matthew Hauser. Australijczyk na stały ląd wyszedł, mając 13-sekundową przewagę nad drugim Kevinem McDowellem (USA). Co więcej, Hauser zdołał utrzymać się na czele przez długą część etapu kolarskiego. W końcu jednak został złapany przez pogoń.

Wyraźny podział już na początkowym etapie zawodów, zaowocował tym, że podczas 40 kilometrów jazdy stawka mocno się wyrównała. O zwycięstwie w zawodach zadecydować miał zatem bieg. Ten najlepiej rozegrał Mario Mola. Hiszpan zdołał minimalnie uciec rywalom, co pozwoliło mu na samotny finisz. Różnice czasowe między poszczególnymi triathlonistami na mecie nie były jednak duże. Drugi Jacob Birtwhistle stracił do Moli zaledwie 12 sekund. Trzeci linię mety przekroczył natomiast Ryan Sissons (Nowa Zelandia). On z kolei okazał się o 3 sekundy wolniejszy od poprzednika, a zarazem o tyle samo wygrał z finiszującymi tuż za nim Vincentem Luisem (Francja) i Javierem Gomezem (Hiszpania).

World Triathlon Series, Hamburg – Elita mężczyzn:
1. Mario Mola (Hiszpania)
2. Jacob Birtwhistle (Australia)
3. Ryan Sissons (Nowa Zelandia)
4. Vincent Luis (Francja)
5. Javier Gomez (Hiszpania)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password