Triathlon – WTS: Hewitt i Gomez Noya najlepsi w Abu Dhabi

Wystartował nowy sezon rywalizacji triathlonistów i triathlonistek. Pierwsze zawody rangi World Triathlon Series rozegrane zostały w Abu Dhabi. Pomimo iż Polacy nie wzięli w nich udziału, było sporo emocji. Triumfowali Andrea Hewitt (Nowa Zelandia) i Javier Gomez Noya (Hiszpania).

Jako pierwsze do rywalizacji w zawodach przystąpiły kobiety. Spośród trzydziestki najlepszych triathlonistek, jakie stanęły na starcie zawodów w Abu Dhabi, już w wodzie doszło do wyraźnego podziału. Szesnaście zawodniczek oddzieliło się od reszty stawki, wychodząc na ląd ze sporą przewagą.

Większość z owych triathlonistek, które po etapie pływackim utrzymywały się w czołówce, było w stanie wytrzymać tempo, jakie podczas jazdy rowerowej narzuciły Carolina Routier (Hiszpania) i Rachel Klamer (Holandia). To co najważniejsze rozegrało się więc podczas 10-kilometrowego biegu. Tam prawdziwy popis dały Andrea Hewitt i Jodie Stimpson. Nowozelandka i Brytyjka od początku wyścigu utrzymywały się tuż obok siebie. W trakcie biegu obie stworzyły sobie znaczącą przewagę nad rywalkami, ale żadna z nich nie potrafiła uciec tej drugiej. Ostatecznie zakończyło się fenomenalną końcówką, na której o milimetry lepsza okazała się Hewitt. Nowozelandka jednak dopiero po fotofiniszu mogła cieszyć się ze zwycięstwa w inaugurujących sezon zawodach. Jako trzecia metę przekraczała zaś Austriaczka Sara Vilić.

WTS Abu Dhabi – kobiety:
1. Andrea Hewitt (Nowa Zelandia) 02:03.46
2. Jodie Stimpson (Wielka Brytania) 02:03.46
3. Sara Vilić (Austria) 02:03.53


Nieco inaczej przebiegała rywalizacja mężczyzn, do której doszło następnego dnia. Tam podczas półtora kilometrowego odcinka pływackiego nie wydarzyło się zbyt wiele. Jako pierwszy z wody wyszedł Francuz Aurelien Raphael, ale różnice czasowe między poszczególnymi triathlonistami były na tyle małe, że… nie dało mu to żadnej poważnej przewagi nad rywalami.

Spore znaczenie miała za to 40-kilometrowa jazda rowerowa, podczas której aż czternastu zawodników zakończyło swój udział w zawodach. Świetnie spisali się za to Thomas Bishop (Wielka Brytania), Vincent Luis (Francja) i Javier Gomez Noya (Hiszpania), którzy pociągnęli za sobą niewielką grupkę zawodników, tworząc ucieczkę.

Wspomniani zawodnicy najsilniejsi okazali się również podczas biegu, w trakcie którego pomiędzy sobą rozegrali ostateczną kolejność na mecie. Najszybszy okazał się Gomez Noya, dzięki czemu to Hiszpan mógł świętować zwycięstwo w zawodach. Jako drugi linię mety przeciął Thomas Bishop, a trzeci Vincent Luis.

WTS Abu Dhabi – mężczyźni:
1. Javier Gomez Noya (Hiszpania) 01:52.31
2. Thomas Bishop (Wielka Brytania) 01:52.45
3. Vincent Luis (Francja) 01:53.08

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password