Triathlonowe ME U23

Podczas tego weekendu odbyły się triathlonowe Mistrzostwa Europy U23. Najlepsza wśród kobiet okazała się reprezentantka Francji, Alexandra Cassan Ferrier, która pokonała trasę w ciągu 02:07:04. Spośród mężczyzn najszybciej na mecie był jej rodak, Pierre Le Corre uzyskując czas 01:48:37. W zawodach uczestniczyły dwie Polki, Małgorzata Otworowska i Magdalena Mielnik oraz dwóch Polaków, Mateusz Rak i Mateusz Kaźmierczak.

U23 Kobiet

Francuzka, Alexandra Cassian Ferrier jako pierwsza była na mecie. Wśród kobiet uzyskała najlepszy czas – 02:07:04. Niedługo po niej finiszowała Rosjanka, Alexandra Razarenova. Trasa licząca 52,9 km zajęła jej 02:07:23. Jej rodaczka, Elena Danilova ukończyła wyścig ze stratą 45 sekund do liderki.

Małgorzata Otworowska może zaliczyć dzisiejsze zawody do udanych. Po ciężkiej rywalizacji na metę dobiegła jako 13. zawodniczka uzyskując czas 02:09:39. Druga Polka, Magdalena Mielnik trochę gorzej poradziła sobie z trasą i ostatecznie zajęła 29. pozycję (02:15:22).

U23 Mężczyzn

Również wśród mężczyzn najlepszy okazał się reprezentant Francji. Le Corre dotarł do mety w czasie 01:48:37. Tuż za nim był triathlonista ze Słowacji, Richard Varga. Pokonanie trasy zajęło mu 01:48:39. Dopiero po minucie i 10. sekundach po liderze finiszował trzeci zawodnik, Brytyjczyk, Thomas Bishop.

Polak, Mateusz Rak z czasem 01:56:31 uplasował się na 28. pozycji. Mateusz Kaźmierczak z pewnością nie zaliczy tych zawodów do bardzo udanych, gdyż na mecie był 36. – 01:59:20.