Triumf Brandsdala, Cologna z kryształową kulą

Do niespodziewanych rozstrzygnięć doszło w biegu sprinterskim w norweskim Drammen. Zwycięzcą rywalizacji został Norweg – Eirik Brandsdal. Na drugim stopniu podium stanął Len Valjas (Kanada), który wyprzedził Norwega – Paala Golberga.

Eirik Brandsdal od początku dominował w dzisiejszych zawodach. Norweg okazał się najlepszy w popołudniowych kwalifikacjach. 19. miejsce w Drammen zajął Dario Cologna i ostatecznie zapewnił sobie Puchar Świata. Na starcie po raz kolejny nie pojawił się Petter Northug (Norwegia). Mała kryształowa kula za sprint powędruje w tym sezonie do Szwecji. Najlepszy sprinterem sezonu został Teodor Peterson (11. w Drammen). Nic nie zmieni już ostatni bieg w tej specjalności w Sztokholmie. W Drammen wystartował również reprezentant Polski – Maciej Kreczmer. Nasz zawodnik odpadł niestety w kwalifikacjach, zajmując odległe 58. miejsce.