Tenis – Serwis społecznościowy Wimbledonu (5): Tarapaty

I tydzień Wimbledonu powoli dobiega do końca. Rozpoczęły się już spotkania III rundy. Kandydaci do końcowego sukcesu w zasadzie bez większych kłopotów awansowali do najlepszej szesnastki turnieju. Choć nie bez kłopotów. W tarapatach był reprezentant gospodarzy Andy Murray.

Dramatyczny, pełen zwrotów akcji mecz na sam koniec dnia odbył się na Korcie Centralnym Wimbledonu. Andy Murray grał z Włochem Fabio Fognini. Gdy już wydawało się, że trzeba będzie zasuwać dach, bo zapadały powoli ciemności na kortach, to odrodził się obrońca tytułu i od stanu 2:5 w III secie wygrał kolejne gemy i zamknął mecz w czterech setach!

Andy Murray o ćwierćfinał Wimbledonu zagra z Benoit Pairem! Francuz pokonał dziś w nieprawdopodobnym stylu Jerzego Janowicza!

Poznaliśmy plany Jerzego Janowicza. Te najbliższe to dwa challengery w Brunszwiku i Poznaniu!

W tarapatach jest ciągle Jo-Wilfried Tsonga. Francuz rozgrywał dzisiaj mecz z ubiegłorocznym pogromcą Novaka Djokovica, mianowicie z Amerykaninem Samem Querrey’em. Na korcie nr 2 dachu nie ma, a przy zapadających ciemnościach mecz nie mógł być kontynuowany. Francuz przegrywa 5:6 w piątym secie, ale jutro zacznie mecz od serwisu. Czy panowie wrócą na chwilę na kort czy jednak pograją dłużej?

W turnieju kobiet dziś bez wielkich sensacji. Owszem odpadła Dominika Cibulkova (po porażce z Aną Konjuh), ale w zasadzie tenisistki, które wymienia się w gronie potencjalnych zwyciężczyń, ławą idą w turnieju dalej. Są to Wiktoria Azarenka, Simona Halep, Venus Williams, Johanna Konta i Jelena Ostapenko.

• Jutro ponownie polski dzień na Wimbledonie. Agnieszka Radwańska zagra mecz o 4. rundę punktualnie o godzinie 14:00 na Korcie Centralnym! Rywalką będzie Szwajcarka Timea Bacsinszky!
  • Wcześniej, bo o 12:30 będziemy emocjonować się spotkaniami deblistów. Łukasz Kubot w parze z Marcelo Melo zagrają z Niemcem Philippem Petzschnerem i Austriakiem Alexsandrem Peyą (to na korcie nr 16.), Marcin Matkowski i Max Mirny będą mieli bardzo trudny test przed sobą. Ich rywalami będą Amerykanie Mike i Bob Brayan!
  • Potem Matkowskiego czeka jeszcze mecz w turnieju miksta, do którego został zgłoszony wraz Czeszką Kvetą Peschke. Są rozstawieni z nr 14, a o awans do II rundy zagrają z Brazylijczykiem Marcelo Demolinerem i Hiszpanką Marią Jose Martinez Sanchez. Spotkania Marcina Matkowskiego zostały zaprogramowane na kort nr 14.

Odnotujmy jeszcze, że dziś do turnieju głównego juniorek awansowała Maja Chwalińska!

Z kim zagra i jakie ma szanse?

Będą jutro wspaniałe mecze, oby z happy-endem dla biało-czerwonych. Być może będziemy się denerwować jak Brytyjczycy i Szkoci oglądając Andy’ego Murraya? Być może polscy tenisiści będą w tarapatach jak dziś ich rywale? Czekamy…

Informacje o spotkania Polaków znajdziecie bezpośrednio po ich zakończeniu na naszym portalu. Odwiedzajcie nas w kanałach społecznościowych na Facebooku i Twitterze, tam bieżące informacje z Londynu. Wieczorem tradycyjnie Serwis społecznościowy Wimbledonu!