Turniej ATP w Barcelonie: Rozgrzewka przed rywalizacją najlepszych

Pierwszy dzień rywalizacji tenisistów ziemnych na kortach w stolicy Katalonii- Barcelonie minął bez większych emocji. Wszyscy faworyci dzisiejszych spotkań zwyciężyli i cieszą się grą w następnej rundzie turnieju.

Polscy kibice głównie mogli interesować się spotkaniem Siergieja Bubki Juniora (syna słynnego mistrza olimpijskiego i wielokrotnego rekordzisty świata w skoku o tyczce) z Robinem Haasem z Holandii.  Ukrainiec w kwalifikacjach do tego turnieju pokonał naszego tenisistę Jerzego Janowicza, ale dzisiaj młody Bubka nie wytrzymał kondycyjnie trudów spotkań kwalifikacyjnych i skreczował przy stanie 1:0 w setach i 3:2 w drugim secie dla zawodnika z Holandii. Warto dodać, że Bubka jest chłopakiem numeru 1. w żeńskim tenisie, czyli Białorusinki Wiktorii Azarenki. Z innych ciekawie zapowiadających się dzisiejszych spotkań doświadczony Fin Jarkko Nieminen pewnie pokonał w dwóch setach młodego Hiszpana Javiera Marti  6-4, 6-1. Meczem dnia miała być rywalizacja Kolumbijczyka Alejjandro Falli z Kanadyjczykiem Milosem Raonicem. Atomowo serwujący zawodnik, który urodził się w Podgoricy (stolicy Czarnogóry) nie bez problemów rozprawił się z Fallą 6-4, 7-6 (7-3) i awansował 1/16 turnieju.

Największe emocję rozpoczną się dopiero pojutrze, gdy na kort wejdą między innymi numer 2 światowego rankingu Rafael Nadal, czy też takie gwiazdy męskiego tenisa jak Andy Murray czy Fernando Verdasco. Nas najbardziej będzie interesowała rywalizacja naszego eksportowego debla Fyrstenberg/ Matkowski , którzy zostawili rozstawienie z numerem 4 w barcelońskim turnieju. W pierwszej rundzie Polacy mają wolny los, a już w 1/8 finału na ich przeszkodzie stanie zwycięski debel z meczu Lipsky S. / Ram R (obaj USA) – Butorac E. (USA)/ Soares B. (Brazylia). Obie pary są niżej notowane niż nasz polski debel, a więc występ w ćwierćfinale tej ważnej imprezy jest jak najbardziej możliwy.

Wyniki innych dzisiejszych ciekawszych spotkań turnieju ATP w Barcelonie:

Joao Sousa(POR) – Igor Kunitsyn (RUS) 2-0 (7-6 (7-5), 6-3)

Benoit Paire (FRA) – Lukas Rosol (CZE) 2-0 (6-3, 7-5)

Serigiy Stakhovsky (UKR) – Evgeny Donsoy (RUS) 2-0 (6-2, 6-3)

Steve Darcis (BEL) – Andrey Golubev (KAZ) 2-1 (4-6 , 7-6 (7-2) , 7-6 (7-5))

Eduardo Schwank (ARG) – Ruben Ramirez- Hidalgo (SLO) 2-1 (2-6, 6-4, 6-2)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password