TWG 2017 już za 27 dni: Wakeboard w sercu miasta i w wyjątkowej scenerii!

Gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego wieczorową letnią porą, efektownie oświetlony, sam w sobie jest widokiem fascynującym. W sobotę ten blisko 300-letni budynek będzie się prezentował jeszcze bardziej okazale. Na jego tle ewolucje będą bowiem wykonywać wakeboardziści.

Sporty wodne to jedna z atrakcji zbliżających się 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games Wrocław 2017. Zawody odbędą się w dniach 25-27 lipca na Starej Odrze między Mostami Warszawskimi a Mostami Trzebnickimi. Popisy najlepszych zawodników świata będzie można jednak podpatrywać już dzień wcześniej, w czasie treningów. A wszystkie te wydarzenia obejrzymy za darmo.

Już w najbliższą sobotę, 24 czerwca, zapraszamy na namiastkę lipcowych atrakcji. W godzinach 22.00-24.00, pomiędzy Wyspą Słodową a Mostem Uniwersyteckim, rzeka zmieni się w plan filmowy. Zawodnicy na podświetlonych (!) deskach będą wykonywać wakeboardowe triki, a w wodzie zakotwiczone zostaną przeszkody. W tle rozbrzmiewać będzie muzyka serwowana przez didżeja. Pokazy zostaną uwiecznione, a już na początku lipca zaprezentowane w formie filmu promocyjnego. Na miejscu powstanie też strefa chillout w barwach The World Games 2017.

Dodajmy, że Międzynarodowa Federacja Narciarstwa Wodnego i Wakeboardu potwierdziła już udział w X Światowych Igrzyskach Sportowych dwojga Polaków: Magdy Kado i Kamila Borysewicza. 18-letnia Magda pochodzi z Margonina nieopodal Chodzieży i jest mistrzynią Europy U-19 sprzed dwóch lat. Specjalizuje się w rywalizacji na wyciągu, lecz we Wrocławiu będzie skakała za motorówką, podobnie zresztą jak Borysewicz. 22-latek z Augustowa przed czterema laty zdobył tytuł wicemistrza świata juniorów, dzięki skokowi na 62,5 metra, czym pobił rekord Polski.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password