TWG 2017 już za 29 dni: Uczniowie o sporcie, czyli konkurs „Namaluj mi historię”

The World Games 2017 to nie tylko wydarzenia sportowe. Temu wydarzeniu towarzyszą także imprezy i konkursy towarzyszące. Jednym z nich była V edycja konkursu „Namaluj mi historię”.  Jest to konkurs plastyczny dla najmłodszych adeptów sztuki plastycznej, a w tym roku miał on wyjątkowo sportowy charakter.

Konkurs był organizowany przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” z siedzibą we Wrocławiu. Uczestnikami konkursu mogli być uczniowie szkół podstawowych, wychowankowie świetlic, domów kultury, uczestnicy warsztatów plastycznych. Prace były nagradzane w kategoriach klas 1-3 oraz 4-6.

Zadaniem konkursowym było stworzenie pracy plastycznej (wykonanej dowolną techniką, w formacie nie większym niż A2) przedstawiającej autorską wizję ucznia na temat wybranej dziedziny sportu wchodzącej w skład Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017 Wrocław. Jak wiadomo, w dzisiejszej dobie Internetu, zainteresowanie dzieci sportem jest znikome, więc takie wydarzenie jak The World Games 2017 może być idealnym pomysłem do aktywizacji dzieci. Gratulujemy pomysłu.

W sumie – w kategoriach klas 1-3 przyznano trzy pierwsze miejsca oraz 12 wyróżnień. W kategoriach klas 4-6 poza miejscami na podium wyróżnień było aż 15.

Źródło: theworldgames2017.com