TWG 2017: Pływalnia czeka na otwarcie!

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Już 4 marca (sobota) pływalnia The World Games im. Marka Petrusewicza przy ul. Wejherowskiej zostanie oddana do dyspozycji wrocławian. O godzinie 10.00 nastąpi oficjalne otwarcie kompleksu z udziałem Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka, Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego oraz mieszkańców miasta, którzy na obiekt wejdą tego dnia za darmo.

Budowa 50-metrowej krytej pływalni i modernizacja dotychczas funkcjonujących kąpielisk pod gołym niebem to jedna z kluczowych inwestycji związanych z Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017. Całość kosztowała 68 mln złotych, przy czym Ministerstwo Sportu i Turystyki wsparło inwestycję kwotą 23,5 mln złotych. Patronem obiektu został Marek Petrusewicz, pierwszy polski rekordzista świata w pływaniu i olimpijczyk z Helsinek (1952).

Podczas The World Games 2017 (20-30 lipca) obiekt stanie się areną rywalizacji w trzech dyscyplinach: sportowym ratownictwie wodnym i pływaniu podwodnym (pływalnia kryta) oraz kajak polo (pod gołym niebem). Zmagania w dwóch pierwszych dyscyplinach będzie mogło śledzić na żywo, z trybun, około 600 widzów.

Co ciekawe, kryta pływalnia została wyposażona w pływający pomost, mogący podzielić zbiornik na dwa mniejsze, a także w ruchome dno, regulujące głębokość.

W sobotę, po oficjalnym otwarciu obiektu rozpoczną się pokazy dyscyplin z programu TWG 2017. Od południa chętni będą mogli rozpocząć kąpiel. Dla dzieci i młodzieży prowadzone będą warsztaty sportowego ratownictwa wodnego, kajak polo i pływania podwodnego. Testowanie pływalni odbywać się będzie w godzinnych blokach: 12.00 – 13.00, 13.15 – 14.15, 14.30 – 15.30. W każdym bloku może wziąć udział do 200 osób. Wstęp wolny.

Na miejscu organizowane będą także konkursy, w których można wygrać bilety na rozgrywane przy ul. Wejherowskiej zawody w trakcie lipcowych The World Games 2017. Bilety na wszystkie dyscypliny TWG2017 są do kupienia na stronie ebilet.pl

Dzień później, 5 marca (niedziela), na wrocławian czekają takie atrakcje jak zwiedzanie pływalni, animacje w wodzie dla dzieci, aqua aerobik, zumba, spinning i  pilates. By wejść na teren pływalni potrzebne są bezpłatne wejściówki. Te zostały rozdane za pośrednictwem mediów.

Przypomnijmy, że już niebawem nastąpi otwarcie dwóch innych aren The World Games 2017, które również posłużą na co dzień wrocławianom i miejskim klubom. Mowa o zmodernizowanym Stadionie Olimpijskim
i torze wrotkarskim w Parku Milenijnym.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password