TWG 2017: Ponad 3000 sportowców z całego świata we Wrocławiu!

The World Games 2017 we Wrocławiu zbliżają się wielkimi krokami. Impreza już za nieco ponad miesiąc. Właśnie skończyły się kwalifikacje, w związku z tym należy przytoczyć parę liczb.

We Wrocławiu zobaczymy łącznie 3251 sportowców ze 111 krajów. Powalczą oni o medale w 31 dyscyplinach. Największą z reprezentacji będzie oczywiście nasza, Polska. Jako gospodarze 218 sportowców/drużyn. Spośród innych krajów najliczniej reprezentowana będzie Francja. Trójkolorowi wystawią do walki 193 sportowców/drużyn. Następne reprezentacje pod względem wielkości wystawią Włosi (167) i Niemcy (139). Spoza Europy najliczniej reprezentowane będą Stany Zjednoczone. We Wrocławiu pojawi się 125 amerykańskich sportowców/drużyn.

Jeszcze nigdy na The World Games swojej reprezentacji nie wystawiło aż tak wiele krajów. Rekordowa jest także liczba państw, w których zawody będą transmitowane.

Źródło: theworldgames2017.com

Szymon Frąckiewicz537 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password