TWG 2017 – Wakeboard: Polka zaproszona do startu!

To oficjalna informacja, potwierdzona przez Międzynarodową Federację Narciarstwa Wodnego i Wakeboardu – w Światowych Igrzyskach Sportowych (The World Games 2017) we Wrocławiu wystartuje reprezentantka Polski w wakeboardzie, Magda Kado.

Rywalizacja w wakeboardzie za motorówką podczas Światowych Igrzysk Sportowych zostanie rozegrana w dniach 26-27 lipca. Zawody odbędą się na Starej Odrze we Wrocławiu, pomiędzy Mostami Warszawskimi a Mostami Trzebnickimi. W tym samym miejscu będą także walczyć o medale TWG2017 najlepsi na świecie wakeboardziści oraz narciarze wodni. Wstęp dla publiczności na dwa dni tej niezwykle ekscytującej i widowiskowej rywalizacji jest WOLNY. Zapraszamy na malownicze bulwary przylegające do wrocławskiej Starej Odry. Oprócz Magdy Kado, dopingować będziemy też polskiego narciarza wodnego Kamila Borysewicza. Augustowianin wystąpi w konkurencji skoków.

Magda Kado ma 18 lat, pochodzi z Margonina i reprezentuje miejscowy Klub Wakeboardowy MARGO9, startuje z licencją Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Jest najbardziej utytułowaną polską zawodniczką. W 2015 roku wywalczyła historyczny pierwszy dla Polski złoty medal Mistrzostw Europy w kategorii wiekowej U19, a miała wtedy zaledwie 16 lat. Podczas finałowej rywalizacji w Ravennie sprawiła ogromną niespodziankę pokonując bardziej doświadczone zawodniczki z Niemiec i Francji.

– Cieszymy się, że Magda Kado wystartuje na Światowych Igrzyskach Sportowych we Wrocławiu. Bardzo nam zależało na tym, by na tej rangi zawodach rozgrywanych w Polsce byli nasi reprezentanci. Doceniamy, że Międzynarodowa Federacja Narciarstwa Wodnego i Wakeboardu to rozumie – mówi Wiesław Kurnik, wiceprezes Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. – Magda ma ogromny potencjał, to świetna zawodniczka. Zdajemy sobie sprawę, że jest nadal bardzo młoda oraz, że jest specjalistką od rywalizacji na wyciągu. Zrobimy wszystko, by miała odpowiednie warunki i dobrze przygotowała się do rywalizacji za motorówką – dodał.

Magda Kado wczoraj w podwarszawskim Zegrzu zakończyła zgrupowanie, gdzie przez cztery dni trenowała indywidualnie za motorówką pod opieką szkoleniowca kadry Marka Łojka. Kolejne indywidualne treningi naszej reprezentantki zostały zaplanowane na ostatni tydzień czerwca w Ostródzie.


The World Games 2017, czyli Światowe Igrzyska Sportowe to ponad 4000 zawodników, 31 dyscyplin (w tym narciarstwo wodne i wakeboard), ponad 100 narodowych reprezentacji, relacja TV w 120 krajach, 10 dni rywalizacji (20-30 lipca 2017 roku). Impreza rozgrywana jest zawsze w rok po Letnich Igrzyskach Olimpijskich już od 1981 r. Gospodarzami pierwszej TWG była amerykańska Santa Clara. Kolejni gospodarze to Londyn, Haga, Lahti, a ostatnie igrzyska sportów nieolimpijskich odbyły się w kolumbijskiej Cali w 2013 roku.

– Jesteśmy przekonani, że rozgrywane w sercu miasta zawody narciarzy wodnych i wakeboardzistów przyciągną tysiące kibiców –  mówi Paweł Szabelewski, sekretarz generalny Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. – W akcji będzie można zobaczyć światową czołówkę, a to oznacza, że zobaczymy między innymi skoki na nartach wodnych powyżej 60 metrów i efektowne ewolucje wakeboardzistów. Doświadczenia z poprzednich imprez z cyklu The World Games pokazały, że obie nasze dyscypliny były w ścisłej czołówce jeśli chodzi o liczbę publiczności w miejscu zawodów oraz oglądalność telewizyjną – podsumowuje.

Info: Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password