TWG 2017 – Wrotkarstwo: Medaliści olimpijscy we Wrocławiu!

Mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim – Michel Mulder – oraz jego brat – Ronald – który ma na koncie olimpijski brąz, wystartują na The World Games we Wrocławiu. Bracia powalczą o kolejne medale w swojej karierze – tym razem we wrotkarstwie.

O tym, że wrotkarstwo i łyżwiarstwo mają ze sobą bardzo wiele wspólnego, nikomu specjalnie tłumaczyć nie trzeba. Jedno od drugiego różni się głównie brakiem lodu i większą liczbą zawodników na starcie. Poza tym – wszystko przebiega podobnie.

Z tego względu, udziału w profesjonalnych zawodach wrotkarskich próbuje wielu łyżwiarzy. Tak też stało się w Holandii, gdzie na „przekwalifikowanie” zdecydowali się bracia Michel i Ronald Mulderowie – odpowiednio złoty i brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Soczi na 500 m.

W miniony weekend bracia świetnie poradzili sobie na Mistrzostwach Holandii we wrotkarstwie, zgarniając złoty i srebrny medal. Ich osiągnięcie wpłynęło na tamtejszy związek wrotkarski, który wczoraj postanowił, iż to właśnie oni będą reprezentować Holandię na The World Games we Wrocławiu.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password