TWG 2017 – Wrotkarstwo: Medaliści olimpijscy we Wrocławiu!

Mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim – Michel Mulder – oraz jego brat – Ronald – który ma na koncie olimpijski brąz, wystartują na The World Games we Wrocławiu. Bracia powalczą o kolejne medale w swojej karierze – tym razem we wrotkarstwie.

O tym, że wrotkarstwo i łyżwiarstwo mają ze sobą bardzo wiele wspólnego, nikomu specjalnie tłumaczyć nie trzeba. Jedno od drugiego różni się głównie brakiem lodu i większą liczbą zawodników na starcie. Poza tym – wszystko przebiega podobnie.

Z tego względu, udziału w profesjonalnych zawodach wrotkarskich próbuje wielu łyżwiarzy. Tak też stało się w Holandii, gdzie na „przekwalifikowanie” zdecydowali się bracia Michel i Ronald Mulderowie – odpowiednio złoty i brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Soczi na 500 m.

W miniony weekend bracia świetnie poradzili sobie na Mistrzostwach Holandii we wrotkarstwie, zgarniając złoty i srebrny medal. Ich osiągnięcie wpłynęło na tamtejszy związek wrotkarski, który wczoraj postanowił, iż to właśnie oni będą reprezentować Holandię na The World Games we Wrocławiu.