TWG 2017 za 16 dni: Znamy wygląd medali i polskich strojów!

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

The World Games 2017 we Wrocławiu już za 16 dni, więc już za nieco ponad dwa tygodnie. W związku z tym organizatorzy zaprezentowali medale tej imprezy. Poznaliśmy też wygląd polskich strojów.

Na zorganizowanej dziś we Wrocławiu konferencji prasowej, w której uczestniczyli między innymi wiceprezydent Wrocławia Magdalena Piasecka, przedstawicielka Ministerstw Sportu i Turystyki Anna Kuder, członek Prezydium Zarządu PKOl, Marian Dymalski, prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017, Marcin Przychodny oraz projektant medali, prof. Mateusz Dworski z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

fot. The World Games

Przygotowano dwie różna wersje kompletów medali. Większe, o średnicy 8 centymetrów dla medalistów w stałych sportach w programie World Games i mniejsze (ø 6 cm) dla najlepszych w „sportach na zaproszenie”. Na awersie medali można zobaczyć logo igrzysk, natomiast na rewersie widać kulę ziemską z ratuszem wewnątrz. Wokół niej mamy sylwetki 9 sportowców reprezentujących niektóre z dyscyplin tej imprezy. Na wersji dla medalistów w sportach na zaproszenie, są 4 sylwetki – po jednej na każdą z tych dyscyplin.

fot. The World Games

Reprezentanci Polski w karate – Magdalena Nowakowska i Michał Bąbos – zaprezentowali na sobie oficjalne stroje, naszej kadry. Wyprodukowała je ta sama polska firma, która od kilku lat ubiera naszych olimpijczyków, czyli 4F.

fot. The World Games

Marian Dymalski wypowiedział się na ich temat w następujący sposób: Podczas uroczystej defilady zobaczymy polskich sportowców w strojach znanej polskiej marki sportowej 4F. Są one estetyczne i funkcjonalne. Myślę, że nasi zawodnicy będą się w nich dobrze czuli, a dodatkowe wyposażenie przypadnie im do gustu.

fot. The World Games

Szymon Frąckiewicz519 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password