TWG 2017 – Żużel: Znamy składy wszystkich drużyn!

Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM) potwierdziła listy zawodników, którzy będą rywalizować podczas żużlowego turnieju we Wrocławiu, który odbędzie się 29 lipca.

Żużel to jedna z dyscyplin, która znalazła się w gronie „sportów na zaproszenie”. Jest to przywilej gospodarza imprezy. Wrocław, otrzymując prawa do organizacji TWG, mógł przedstawić nawet pięć dyscyplin, które otrzymały właśnie taki status. Biorąc pod uwagę jakie sukcesy odnoszą polscy żużlowcy (12 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych medali Drużynowego Pucharu Świata), to niewątpliwie tego sportu nie mogło zabraknąć, tym bardziej we Wrocławiu.

W zawodach, które rozgrywane będą na odnowionym Stadionie Olimpijskim, wystąpi siedem drużyn narodowych, które powalczą w turnieju parowym. Każda z ekip w swoim zestawieniu ma także zawodnika rezerwowego. Oprócz gospodarzy do rywalizacji przystąpią Duńczycy, Szwedzi, Rosjanie, Australijczycy, Niemcy oraz Brytyjczycy.

Faworytami turnieju będą Biało-Czerwoni, którzy także wystawili bardzo mocny skład. Menedżer Marek Cieślak do walki desygnuje brązowego medalistę mistrzostw świata z poprzedniego sezonu – Bartosza Zmarzlika, mistrza Polski oraz aktualnego lidera klasyfikacji przejściowej mistrzostw świata – Patryka Dudka, a także ambasadora TWG – Macieja Janowskiego, który w tegorocznej walce o tytuł mistrza świata stawał już dwukrotnie na podium.

Na pewno kibicom czarnego sportu brakować może Tai’a Woffindena. Jednak mistrz świata z 2013 oraz 2015 roku nie może dojść do porozumienia z brytyjską federacją i postanowił o zawieszeniu starów w narodowych barwach. Tym samym najgroźniejszymi rywalami Polaków powinni być Australijczycy. W składzie „Aussies” nie zabrakło miejsca dla Jasona Doyle’a, który wspierany będzie przez Chrisa Holdera i Maxa Fricke.

Początek zmagań na Stadionie Olimpijskim 29 lipca, o godzinie 19:00.

Składy:
Dania
1. Niels-Kristian Iversen
2. Kenneth Bjerre
3. Michael Jepsen Jensen
Menedżer: Hans Nielsen

Szwecja
1. Fredrik Lindgren
2. Antonio Lindbaeck
3. Peter Ljung
Menedżer: Morgan Andersson

Rosja
1. Andriej Kudriaszow
2. Grigorij Łaguta
3. Emil Sajfutdinow
Menedżer: Andriej Sawin

Australia
1. Jason Doyle
2. Chris Holder
3. Max Fricke
Menedżer: Mark Lemon

Niemcy
1. Martin Smolinski
2. Kai Huckenbeck
3. Erik Riss
Menedżer: Herbert Rudolph

Polska
1. Bartosz Zmarzlik
2. Maciej Janowski
3. Patryk Dudek
Menedżer: Marek Cieślak

Wielka Brytania
1. Craig Cook
2. Robert Lambert
3. Steve Worrall
Menedżer: Alun Rossiter

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password