Tytuł jednak nie dla Polaków

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski przegrali finału deblowego turnieju ATP w Dubaju 4:6, 6:3, 5:10. Zwycięstwo odniosła hinduska para Mahesh Bhupathi/Rohan Bopanna.

Polacy w pierwszym secie nie wykorzystywali swoich okazji. Mieli trzy szanse na przełamanie przeciwników, jednak żadnej nie wykorzystali. Parze z Indii udała się ta sztuka przy stanie 3:3 i serwisie Mariusza Fyrstenberga. Druga partia to zdecydowanie lepsza gra naszej eksportowej pary deblowej. Zaraz na początku seta udało się przełamać hindusów. Od stanu 3:0 Polacy kontrolowali sytuację wygrywając spokojnie każdy swój gem serwisowy. W super tie-breaku szybko zostali jednak sprowadzeni na ziemię. Bhupathi i Bopanna, którzy grają ze sobą od tego sezonu – szykując się do startu w Igrzyskach Olimpijskich, wyszli na czteropunktowe prowadzenie, a następnie całego seta wygrali do pięciu.

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski zdobyli w Dubaju 300 punktów do rankingu deblowego, a także zarobili 54 540 dolarów.