U-17: Drugi dzień za nami

Drugi dzień zmagań ciężarowców na mistrzostwach świata U-17 za nami! Dziś rozegrano zawody w kolejnych trzech konkurencjach. Wystąpiła trójka Polaków i… podobnie jak wczoraj, biało-czerwoni nie grali pierwszoplanowych ról w spektaklu, który rozegrał się na pomoście w słowackich Koszycach. 

Jako pierwszy z naszych reprezentantów na pomost wyszedł dziś Aleksander Choszcz startujący w kategorii -62kg. W rwaniu Polak osiągnął rezultat 108kg i po tej konkurencji zajmował 9. pozycję. Nieco lepiej Choszczowi poszło w podrzucie. 129kg pozwoliło naszemu rodakowi utrzymać 9. miejsce w całym dwuboju. Rywalizację w tej grupie wagowej zwyciężył reprezentant Kolumbii – Mosquera (283kg w dwuboju). Drugi był Chińczyk Yuan (275kg), a trzeci reprezentujący Meksyk Munoz (265kg).

Szczególną uwagę zwróciliśmy także na zawody pań w kategorii -53kg. Startowały tam dwie Polki. W rwaniu Izabela Wróblewska udźwignęła 70kg, natomiast Marlena Polakowska – 67kg. Po pierwszej kategorii dało im to odpowiednio 7. i 9. pozycję w klasyfikacji. Swoich pozycji Polki nie poprawiły niestety po podrzucie. Iza Wróblewska w tej konkurencji uzyskała wynik 86kg i z łącznym rezultatem 156kg została sklasyfikowana na 7. miejscu. Marlena Polakowska natomiast spaliła swoje próby i nie została sklasyfikowana. Złoty medal w tej kategorii zwyciężyła Meksykanka – Ana Duran (178kg w dwuboju). Srebrny medal wywalczyła Alvarez (177kg) reprezentująca Kolumbię. Medal brązowy pojechał natomiast do Rumunii za sprawą Pricop (171kg).

W trzeciej, ostatniej za razem kategorii wagowej, którą mieliśmy okazję dziś śledzić (-48kg kobiet) Polki nie brały udziału. W zawodach tej kategorii najlepsza okazała się Kolumbijka – Hinestroza (73kg+90kg=163kg). Drugie miejsce zajęła inna zawodniczka z Ameryki Południowej – Maria z Wenezueli (68kg+87kg=155kg). Brązowy medal przypadł natomiast Chince  – Zhang (67kg+85kg=152kg). Tuż za podium rywalizację zakończyła Iefimchuk z Ukrainy.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password