U-17: Przeciętny początek biało-czerwonych

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

W dniu dzisiejszym rozpoczęły się zmagania w mistrzostwach Europy ciężarowców do lat 17. Na pierwszy ogień poszli zawodnicy z kategorii -44kg kobiet, -50kg mężczyzn oraz -56kg mężczyzn. Na pomoście zobaczyliśmy czwórkę reprezentantów Polski jednak żadnemu z nich nie udało się osiągnąć choćby dobrego rezultatu.

Kobiety zaprezentowały nam się w kategorii wagowej do 44kg. Tutaj właśnie rywalizowały dwie Polki. W rwaniu wyniki biało-czerwonych nie były oszałamiające. Emilia Szlasa udźwignęła 52kg i zajmowała 8. miejsce ze stratą 6kg do podium. Tuż za nią plasowała się Aneta Jankowska, która podniosła 49kg. W podrzucie Polki nie poprawiły swoich pozycji. Podrzucały kolejno 64kg i 60kg. W ostatecznej klasyfikacji Emilia Szlasa została sklasyfikowana na 8., a Aneta Jankowska na 11. pozycji. W dwuboju najlepsza okazała się reprezentantka Chin – Mao (139kg w dwuboju). Srebrny medal zdobyła Csengeri z Rumunii (139kg). Medal brązowy trafił w ręce Hinduski – Tarafdar (129kg).

W kategorii do 50kg mężczyzn wystąpił Tomasz Komorowski. W konkurencji rwania Tomek osiągnął rezultat 77kg. Dało mu to 9. czyli… nomen omen trzecie od końca miejsce. Już wówczas wiadome było, że dobry rezultat będzie niemalże niemożliwy do osiągnięcia. W podrzucie Komorowski uzyskał 98kg. Dało mu to 175kg w dwuboju i 7. miejsce w łącznej klasyfikacji. Zawody wygrał Chińczyk Yang (204kg w dwuboju), drugi był Manea z Rumunii (195kg). Brąz przypadł natomiast reprezentującemu Uzbekistan Aslanovi (194kg).

Ostatnim z Polaków, którzy na pomost wyszli w dniu dzisiejszym był Piotr Poniedziałek. W rwaniu nasz rodak uzyskał bardzo przyzwoity wynik 93kg, co dawało mu 6. pozycję po tej konkurencji. Niestety, Piotrkowi gorzej poszło w podrzucie. Rezultat 111kg nie należał do najlepszych i Polak spadł w łącznej klasyfikacji dwuboju na 8. lokatę. Zawody w tej kategorii wygrał – a jakże inaczej – reprezentant Chin – Jiang (260kg w dwuboju). Srebrny medal pojechał do Włoch za sprawą Scarantino (232kg). Medal brązowy natomiast stał się udziałem Tureckiego zawodnika – Mazlum’a (221kg).

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password