U21: Cenne zwycięstwo polskich piłkarzy!

Logo_PZPNPiłkarska reprezentacja Polski do lat 21 pokonała w Krakowie Szwecję i umocniła się na pierwszym miejscu w grupie eliminacyjnej do turnieju Mistrzostw Europy 2015.

Polacy zrewanżowali się Szwedom za porażkę sprzed miesiąca, kiedy to ulegli 1:3. Dziś w Krakowie zobaczyliśmy całkiem odmieniony zespół. Od pierwszej minuty biało-czerwoni kontrolowali spotkanie. W 14 minucie kapitalną okazję zmarnował Arkadiusz Milik, będąc sam na sam z bramkarzem. W 33 minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Dominik Furman, jak się okazało piłka nie dotknęła żadnego z zawodników i wpadła do bramki.

Polacy poszli za ciosem. W 42 kapitalny strzał z okolic „szesnastki” oddał Michał Żyro i podwyższył prowadzenie. W drugiej połowie nasi zawodnicy nieco zgaśli. Przebudzili się dopiero w okolicach 70 minuty, kiedy to znów bardzo groźnie atakowali bramkę Szwedów, ale tylko przez kilka minut.

Ostatnie fragmenty meczu, to ofiarna obrona polskiej bramki. Szwedzi z każdą sekundą mocniej napierali, jednak nie zdołali już zmienić wyniku. Polska pokonuje Szwecję 2:0.

W innym meczu naszej grupy Turcja pokonała 1:0 Grecję. We wtorek zagramy właśnie z Turkami o zdecydowane prowadzenie w grupie 7.

Do baraży o awans do turnieju finałowego awansują zwycięzcy każdej z dziesięciu grup oraz cztery zespoły z drugich miejsc, które będą mieć najlepszy bilans w meczach ze zwycięzcami i zespołami z miejsc 3.-5. Same Mistrzostwa Europy będą kwalifikacją olimpijską do Rio.

Polska – Szwecja 2:0 – Furman 33, Żyro 42

Polska: 1. Jakub Szumski – 2. Rafał Janicki, 5. Marcin Kamiński, 4. Wojciech Golla, 3. Daniel Dziwniel – 19. Bartłomiej Pawłowski, 17. Karol Linetty, 8. Dominik Furman, 6. Michał Chrapek (76, 14. Damian Dąbrowski), 11. Michał Żyro (84, 13. Sebastian Steblecki) – 9. Arkadiusz Milik (88, 20. Piotr Parzyszek).

Szwecja: 1. Patrik Carlgren – 2. Emil Krafth, 3. Alexander Milošević, 4. Filip Helander, 5. Oliver Silverholt – 6. Melker Hallberg (63, 17. Robin Quaison), 7. Oscar Hiljemark, 8. Oscar Lewicki, 10. Branimir Hrgota, 9. Simon Thern (74, 15. Simon Kroon) – 11. Mikael Ishak.