Udane kwalifikacje Polek

Polskie pięcioboistki zaliczyły udany występ w kwalifikacjach zawodów z cyklu Pucharu Świata rozgrywanego w węgierskiej miejscowości Szazhalombatta – wszystkie cztery nasze zawodniczki awansowały do sobotniego konkursu.

Najlepiej z naszych reprezentantek spisała się Sylwia Gawlikowska, która zajęła trzecie miejsce w grupie A. Polka pokonała m. in. takie zawodniczki jak Elena Rublevska, Lavinia Bonessio czy wracajaca po kontuzji reprezentantka gospodarzy Sarolta Kovacs. Gawlikowska zajmowała czwarte miejsce po szermierce, a następnie przyzwoicie spisała się w pływaniu i kombinacji (jazdy konnej nie rozgrywa się w kwalifikacjach), w których uzyskała kolejno 12. i 11. czas w grupie.

W tej samej grupie kwalifikacyjnej wystąpiła Magdalena Walesa. Druga z naszych reprezentantek zajęła 6. miejsce w szermierce, 7. w pływaniu co dało jej bezpieczną przewagę nad rywalkami. Walesa z 17. czasem przybiegła na metę kombinacji i ostatecznie nasza zawodniczka została sklasyfikowana na 12. miejscu w grupie A – ostatnim gwarantującym występ w sobotnim konkursie.

W grupie B naszą jedyną reprezentantką była Aleksandra Skarżyńska. Polka zaczęła występ w kwalifikacjach dość przeciętnie – z 23 wygranymi walkami zajęła 14. miejsce w szermierce. W pływaniu uzyskała dopiero 20. czas w grupie, jednak nadrobiła to świetnym występem w kombinacji – czas 12:10.42 był drugim wynikiem w tej grupie i dał on Skarżyńskiej 10. miejsce i awans do sobotniego konkursu.

Ostatnią naszą reprezentantką, która wystąpiła w dzisiejszych kwalifikacjach, była Katarzyna Wójcik. Brązowa medalistka Mistrzostw Europy z 2010r. zaczęła zmagania w kwalifikacjach od 15. miejsca w szermierce. Dalej na szczęście było już lepiej – 12. czas w pływaniu i 6. w kombinacji zagwarantował zawodniczce CWKS Legii Warszawa 10. lokatę w grupie C i awans do konkursu głównego.

Jutro w Szazhalombatta odbedą się kwalifikacje panów, wśród których ujrzymy czterech Polaków: Tomasz Chmielewski, Remigiusz Golis, Bartosz Majewski oraz Szymon Staśkiewicz.