Udany start Polek w Londynie

Dobrze zaprezentowały się polskie strzelczynie w karabinie 50m. trzy postawy w siódmym dniu Pucharu Świata w Londynie. Nadal poniżej oczekiwań spisuje się Jaromir Wojtasiewicz w trapie.

Pomimo braku Polek w finałe ich start można uznać za dość dobry. Najlepiej z biało-czerownych strzelała Agnieszka Nagay uzyskując 195pkt. leżąc, 191pkt. stojąc i tyle samo w pozycji klęczącej. Pięć pozycji niżej sklasyfikowana zastała Sylwia Bogacka (188, 192, 195pkt). 29 lokata przypadła w udziale Renacie Mauer-Różańskiej (196, 186, 188pkt). Kwalifikacje wygrała Niemka Barbara Engleder (586pkt) o dwa celne strzał wyprzedzając Chinki Yi Siling i Li Du, oraz o trzy Austriaczkę Stephanie Obermoser. W finale najlepiej strzelała właśnie Obermoser, uzyskując 102.1pkt. Siling uzyskała 99.3pkt i odpadła z rywalizacji o najwyższe lokaty. Słabiej od Austriaczki zaprezentował się także Engleder (100.1pkt.) oraz Du (100.2pkt). Stephanie Obermoser odrobiła stratę do Chinki, jendak nie udało jej się wyprzedzić Barbary Engleder.

Po trzech kolejkach w trapie na prowadzeniu duet chorwacko-włoski Giovanni Cernogoraz i Massimo Fabrizi. Obaj uzyskali po 73pkt. Podium uzupełnia w tej chwili Alexey Alipov z Rosji (72pkt).Nadal słąbo spisuje się Jaromir Wojtasiewicz. W trzeciej serii Polak spudłował czterokrotnie i spadł na 74 miejsce.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password