Ula odpada w półfinale

Urszula Radwańska przegrała w półfinale turnieju WTA w Taszkiencie (suma nagród 220 tys dolarów)z Rumunką Iriną Camelią Begu 3:6 i 3:6. Dobrze natomiast radzą sobie Polki w grze deblowej – tak w Taszkiencie, jak i w kanadyjskim Quebec. jednak najważniejszym tenisowym wydarzeniem tygodnia jest zaczynający się w Łodzi mecz Pucharu Davisa Polska – Białoruś.

Mecz młodszej Radwańskiej i Rumunki trwał 78 minut i przebiegał pod zdecydowane dyktando 22-letniej tenisistki z Bukaresztu, klasyfikowanej obecnie na 87. miejscu rankingu WTA. W pierwszym secie przełamywała ona Polkę aż trzy razy, na co Ula odpowiedziała tylko jednym przełamaniem. Nasza zawodniczka miała dużo lepiej serwowała, jednak jej rywalka przeważała w efektywności podania drugiego, co jak się okazało zadecydowało o końcowym wyniku seta. Drugi set miał niemal identyczny przebieg jak pierwszy. Radwańska miała lepsze podanie, Rumunka drugie, popełniała też mniej niewymuszonych błędów. Begu zaliczyła dwa break-pointy przy jednym Urszuli. Efekt na tablicy wyników identyczny jak w pierwszej części meczu. Wielka szkoda, bo Polka wydawała się być faworytką tego meczu – wszak grała z drugim numerem rozstawienia.

W tym samym turnieju bardzo dobrze w grze deblowej spisuje się Paula Kania. Polka grająca w parze z Białorusinką Poliną Pekhovą awansowała już do finału turnieju. W półfinale odprawiły one faworyzowaną parę Uzbecko-Rosyjską Amanmuradova – Diatchenko. W sobotnim finale ich przeciwniczkami będą Anna Chakvetadze z Rosji i Serbka Vesna Dolonc.

Inna nasza deblistka Alicja Rosolska gra w bliźniaczym turnieju WTA na drugiej półkuli. I to jak gra! W kanadyjskim Quebec w parze z Heather Watson z Wielkiej Brytanii doszła już do półfinału. Dziś wieczorem polsko-brytyjska para zagra z Julie Coin z Francji i Marie-Eve Palletier z Kanady. warto zaznaczyć że debel z Rosolską jest w tym turnieju rozstawiony z numerem 1.

Informacje o poczynaniach deblistek jak i o wynikach rywalizacji panów z Białorusinami przeczytacie oczywiście na bieżąco na naszym portalu.

Bartosz Szafran4913 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.