Umówiliśmy się na Facebooku – Kamil Fabisiak o zwycięstwie w Biel-Bienne!

Kamil Fabisiak wygrał wraz z reprezentantem Francji Frederico Cattaneo turniej gry deblowej w szwajcarskim Biel-Bienne. Najlepszy obecnie polski tenisista na wózku z naszym portalem podzielił się wrażeniami z ostatniego tygodnia oraz opowiedział o planach na najbliższe tygodnie! 

Od lewej: Frederic Cattaneo (Francja) i Kamil Fabisiak (Polska). Fot: Facebook

Polak i Francuz w finale pokonali Japończyków Yoshinobu Fujimoto i Kuehei Suzuki 6:1, 6:3. Halowy turniej na kortach twardych zaliczany był do cyklu ITF 3 Seriers, co spowodowało, że do Szwajcarii przyjechali tenisiści z wysokich miejsc rankingowych – mówi nam Kamil Fabisiak.

Turniej w Biel-Bienne oceniam bardzo dobrze pod względem organizacyjnym i wynikowym. Jako impreza ITF 3 był mocno obsadzony, bo mimo dobrego rankingu byłem rozstawiony z numerem 3. Dobrze oceniam swój występ. Pierwsze starty w sezonie są bardzo ciężkie, ponieważ po długim sezonie przygotowań ciężko się wchodzi w rytm turniejowy i zawsze pierwsze mecze nie należą do łatwych. W tym sezonie mój cykl przygotowań był troszkę inny niż w zeszłym roku, co po tym turnieju uważam za dobry kierunek.

Fabisiak i Cattaneo mieli już możliwość przed turniejem w Biel grać ze sobą. Na portalu społecznościowym umówili się, że będą rywalizować po jednej stronie kortu w deblu.

Z Cattaneo znam się bardzo dobrze i to nie pierwszy raz kiedy graliśmy razem debla. Po potwierdzeniu listy uczestników w turnieju umówiliśmy się na Facebooku, że zagramy razem.

Biało-czerwony jest sklasyfikowany na 17. miejscu w światowym rankingu. Nie ma dużo czasu na odpoczynek, ponieważ już w środę wylatuje do Portugalii.

W środę wybieram się do Portugalii na Vilamoura Open. Ten turniej jest traktowany jako przygotowanie do BNP Paribas World Team Cup European Qualification który odbędzie się w dniach 21-25 marca. Następnie planuję udział w Megafon Dreamcup w Rosji od 22 do 25 kwietnia.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password