Uniwersjada 2017 – 28 sierpnia [zapis relacji LIVE]

Zajmujemy aktualnie 10. miejsce w klasyfikacji medalowej Uniwersjady. Będzie je bardzo trudno utrzymać, bo zbyt wielu widoków na kolejne krążki nie mamy. Niemniej kibicować Polakom będziemy, najlepiej przy naszej całodziennej relacji LIVE. Dzień zdominuje tenis stołowy, badminton, lekkoatletyka i koszykówka.

Program dnia                                     Starty Polaków

Tym pięknym akcentem kończymy polskie występy na Uniwersjadzie 2017. Biało-czerwoni z Tajwanu przywiozą 7 medali złotych, 9 srebrnych i aż 9 brązowych, co jest fenomenalnym wynikiem. Co prawda przed nami jeszcze jutrzejsze finały, ale wiele wskazuje na to, że zakończymy imprezę w pierwszej „dziesiątce” klasyfikacji medalowej. Z uśmiechem na ustach i dumą w sercu kończymy nasze relacje z Letniej Uniwersjady. Na większe podsumowania przyjdzie jednak jeszcze czas jutro i pojutrze. Możecie spodziewać się ich na łamach naszego portalu. Póki co dziękujemy Wam za uwagę i zapraszamy do nas częściej!

14:30 – Lekkoatletyka – Nie znamy przyczyn, ale faktem jest, że kazachska sztafeta 4×100 metrów kobiet otrzymała dyskwalifikację. Oznacza to srebrny medal dla Polek!

13:40 – Lekkoatletyka – FENOMENALNIE! Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Patrycja Wyciszkiwicz i Justyna Święty zdeklasowały soje rywalki! Polki daleko z przodu – kończąc z czasem 3:26.75 zdobywają złote medale Uniwersjady w sztafecie 4×400 metrów! Srebro dla Ukrainy, brąz dla Meksyku!

13:33 – Lekkoatletyka – Są już gotowe do startu! Za dwie minuty wyruszą w bój po medale sztafety 4×400 metrów. To ostatni biało-czerwony występ na Uniwersjadzie w Tajwanie. Ależ pięknie byłoby skończyć to medalem!

13:22 – Lekkoatletyka – Przed nami ostatni polski akcent na tegorocznej Uniwersjadzie. Za kilkanaście minut rusza kobieca sztafeta 4×400 metrów.

13:21 – Lekkoatletyka – Przez długi czas wydawało się, że Polka może powalczyć nawet o srebrny medal. Tymczasem na ostatnim okrążeniu zostaje wyprzedzona i zajęła 4. miejsce. Złoto dla Ameli Terzić z Serbii. Na podium staną także Docus Ajok (Uganda) i Kristiina Maki (Czechy).

13:15 – Lekkoatletyka – Rozpoczynamy bieg na 1500 metrów kobiet. O medal powalczy tu Martyna Galant.

12:54 – Lekkoatletyka – Za nami rywalizacja męskiej sztafety 4×100 metrów. Bez Polaków, ale za to z wielkimi emocjami. Złoto dla Japonii, srebro dla USA, brąz dla Tajwanu.

12:38 – Lekkoatletyka – Na kolejny start z udziałem Polki musimy chwilę poczekać. Martyna Galant w finale na 1500 metrów pobiegnie około godziny 13:15 polskiego czasu.

12:35 – Lekkoatletyka – Jesus Alvarez Lopez (Meksyk) z rekordem życiowym i złotym medalem Uniwersjady! Artur Kuciapski przez długi czas mieścił się w ścisłej czołówce. Później jednak spadł nieco i ostatecznie finiszował na 5. pozycji.

12:30 – Lekkoatletyka – A na starcie jest już Artur Kuciapski, który powalczy o medal na 800 metrów.

12:28 – Lekkoatletyka – Tak jeeest! Brąz polskiej sztafety! Kamila Ciba, Agata Forkasiewicz, Małgorzata Kołdej i Karolina Zagajewska uzyskały czas 44,19sec. Daje to Polkom trzecie miejsce! Szybsze były dziś tylko reprezentantki Kazachstanu i Szwajcarii!

12:15 – Lekkoatletyka – Rozpoczynamy ostatni akt tegorocznej Uniwersjady z udziałem Polaków. Wiemy już, że biało-czerwonych jutro już nie zobaczymy. Dziś więc ostatnia okazja na medale. Damy radę w którymś z biegów? Na początek sztafeta 4×100 metrów kobiet.

11:52 – Tenis stołowy – Piękna walka Polaka, ale nie starczyło na to, aby pokonać kolejnego Azjatę. Chien-An Chen z Tajwanu pokonuje Piotra Chodorskiego 4:0 (11:4, 11:6, 11:6, 11:8). Ostatni z naszych rodaków odpada zatem w 1/8 fiału turnieju singlistów.

11:29 – Tenis stołowy – Piotr Chodorski już niebawem zagra w 1/8 finału. Kolejnym rywalem Polaka będzie reprezentant Tajwanu – Chien-An Chen.

10:58 – Tenis stołowy – Ależ fenomenalny mecz Piotra Chodorskiego! Polak wygrywa z Yu Song Hamem 4:3 (11:5, 10:12, 8:11, 11:8, 6:11, 13:11, 14:12)! Polak awansuje tym samym do 1/8 finału!

10:43 – Tenis stołowy – Gra wciąż Piotr Chodorski, a tymczasem Patryk Zatówka niestety przegrywa swój mecz 1/16 finału z Sin Hyok Pakiem. Porażka 1:4 (8:11, 11:8, 1:11, 6:11, 11:13) oznacza, że nasz reprezentant na tym etapie żegna się z turniejem.

10:27 – Tenis stołowy – Bardzo wyrównany mecz Piotra Chodorskiego, który aktualnie remisuje 2:2 z Yu Song Hamem.

10:00 – Tenis stołowy – Do gry w 1/16 finału przystępują właśnie Piotr Chodorski i Patryk Zatówka. Obaj będą mierzyć się z rywalami z Korei Północnej.

09:13 – Tenis stołowy – Klaudia Kusińska przegrywa swój pojedynek z Szu-Yu Chen 1:4 (6:11, 6:11, 3:11, 11:6, 8:11) i odpada z gry. Trzeba jednak uznać dojście naszej rodaczki do 1/16 finału za sukces.

08:35 – Tenis stołowy – Już za kilkanaście minut do stołu podejdzie Klaudia Kusińska, która stanie przed nieprawdopodobnie trudnym zadaniem. W 1/16 finału turnieju singlistek zmierzy się bowiem z reprezentantką gospodarzy Szu-Yu Chen.

08:03 – Tenis stołowy – Patryk Zatówka, pomimo porażki w pierwszym secie, ostatecznie wygrywa 4:2 (12:14, 11:8, 11:7, 13:11, 11:3) z Australijczykiem Jake’m Duffym. W 1/16 finału mamy zatem dwóch singlistów i jedną singlistkę!

07:55 – Badminton – W drugim secie niestety już wyraźniej reprezentantki Tajlandii zaznaczyły swoją przewagę, wygrywając z Magdaleną Witek i Kornelią Marczak 21:13. Polski debel odpada zatem z turnieju w 1/8 finału.

07:38 – Badminton – Wyrównany pierwszy set w mecz Magdaleny Witek i Kornelia Marczak. Polki nawet prowadziły przez większość partii. Ostatecznie jednak przegrywają z reprezentantkami Tajlandii 18:21.

07:30 – Tenis stołowy – Piotr Chodorski wygrywa w 1/32 z Japończykiem Toninem Ryuzakim 4:2 (11:7, 8:11, 14:12, 13:11, 4:11, 11:6). Za kilka godzin naszego reprezentanta czeka bój w 1/16!

07:22 – Badminton – Magdalena Witek i Kornelia Marczak rozpoczynają swój mecz 1/8 finału singla kobiet. Ich rywalkami Sanicha Chumnibannakarn i Natchpapcha Chatupornkarnchana. Nie wysilajcie się z czytaniem, panie pochodzą z Tajlandii.

06:48 – Tenis – Kamil Gajewski został przełamany na początku drugiego seta. W tym momencie, przy wyniku 1:2, Polak poddaje swój mecz! Masaya Kobayashi wygrywa zatem finał pocieszenia.

06:34 – Tenis – Brawa dla Masayi Kobayashiego. Japończyk potrafił odwrócić losy seta. Mimo iż przegrywał już z Kamilem Gajewskim 1:5, doprowadził do tie-breaku, w którym wygrał ostatecznie 7:4.

06:32 – Badminton – W drugim secie również Indonezyjczycy okazują się lepsi i wygrywają 21:11. Magdalena Witek i Przemysław Szydłowski z rywalizacją w mikście żegnają się na etapie 1/8 finału.

06:30 – Tenis – Remis w meczu Kamila Gajewskiego. 6:6 i gramy tie-break!

06:27 – Badminton – Magdalena Witek i Przemysław Szydłowski przegrywają w 1/8 finału z reprezentantami Indonezji 16:21. Miejmy nadzieję, że w drugim secie będzie lepiej.

06:24 – Tenis stołowy – Michał Bankosz zdecydowanie przegrywa w 1/32 finału z reprezentantem Brazylii Humberto Manhanim Juniorem 0:4 (11:13, 7:11, 6:11, 7:11), odpadając tym samym z turnieju.

06:18 – Tenis – Nieprawdopodobne! Kamil Gajewski może stracić ten mecz, mimo że prowadził już 5:1. Kobayashi przełamuje Polaka po raz kolejny i za moment to Japończyk dzięki własnym serwom będzie mógł wyrównać stan rywalizacji.

06:16 – Tenis – Polak przełamał jeszcze dwukrotnie, ale i Kobayashi odwdzięczył się tym samym. Mamy jednak 5:3, a nasz rodak serwuje na zwycięstwo w secie.

05:57 – Tenis – Przełamuje Polak i prowadzi już 3:0 w pierwszym secie!

05:52 – Tenis – Kamil Gajewski rozpoczął właśnie swój finałowy pojedynek w rundzie pocieszenia z Japończykiem Masayą Kobayashim. Przypomnijmy tylko, że mecz ten nie prowadzi do medalu.

05:49 – Badminton – W drugim secie Kornelia Marczak i Krzysztof Jakowczuk również muszą uznać wyższość reprezentantów Tajwanu. Tym razem Chi-Lin Wang i Chia-Hsin Lee wygrywają 21:15, kończąc tym samym w dwóch setach pojedynek 1/32 finału.

05:46 – Koszykówka – Kilka celnych rzutów Polek uspokoiło sytuację na boisku. W rezultacie biało-czerwone tylko powiększyły swoje prowadzenie i ostatecznie wygrały z Chile 66:52. Wstydu nie ma!

05:44 – Tenis stołowy – Klaudia Kusińska pewnie pokonuje Angelę Guan z USA w 1/32 finału turnieju singlistek 4:2 (8:11, 11:3, 9:11, 11:2, 11:7, 11:8). Polka jest już zatem w 1/16! Miejmy nadzieję, że w jej ślady pójdzie również któryś z panów.

05:36 – Badminton – Do rywalizacji w 1/8 finału przystąpił również nasz mikst. Kornelia Marczak i Krzysztof Jakowczuk w pierwszej partii niestety wyraźnie przegrywają z Tajwańczykami Chi-Lin Wang i Chia-Hsin Lee 11:21.

05:07 – Koszykówka – Kolejna kwarta również dla Chilijek! Dobrze, że gramy na punkty, a nie liczbę wygranych kwart, bowiem kolejny punkcik (dosłownie, 1 punkt) niewiele im w tym przypadku da. Nadal różnica punktowa wynosi 9 „oczek” na korzyść naszych. To jednak trzeba koniecznie utrzymać!

04:40 – Koszykówka – Ups, rywalki chyba wzięły się porządnie za siebie. Albo to nasze dziewczyny nieco stanęły? Nie ważne – ważne, że Chilijki w ciągu drugich 10 minutach odrobiły trzy punkty, wygrywając kwartę 18:15. Mimo wysokiej przewagi – chyba nieco wstyd.

04:21 – Badminton – Drugi set również dla Japończyków. Tamate i Misuhashi w 1/16 wyeliminowują zatem Mateusza Biernackiego i Przemysława Szydłowskiego, pokonując Polaków 2:0 (21:18, 21:14).

04:13 – Koszykówka – W pierwszej kwarcie Polki bardzo sumiennie wypełniają swój obowiązek. Bardzo dobra gra na tle rywalek i wysokie prowadzenie 22:9!

04:08 – Badminton – Niestety, tak dobrze jak poprzednicy meczu nie zaczynają Biernacki i Szydłowski. Naszemu męskiemu deblowi niewiele zabrakło, aby w pierwszej partii sprawić niespodziankę. Ostatecznie wygrywają ją jednak Tamate i Mitsuhashi z Japonii.

04:00 – Koszykówka – Polki rozpoczynają mecz o miejsce 13. Ich rywalkami są Chilijki, o których poziomie najlepiej świadczy to, że w swoim ostatnim spotkaniu ledwo zdołały ograć reprezentację Ugandy. W tym meczu zwycięstwo jest obowiązkiem.

03:30 – Badminton – Fenomenalnie rozpoczynamy dzień! Magdalena Witek i Kornelia Marczak rozbijają singapurską parę Lim/Sun 2:0 (21:17, 21:15) i awansują do 1/16 finału turnieju!

Witamy bardzo serdecznie w naszej przedostatniej relacji LIVE z Tajwanu. Polaków w grze już coraz mniej, ale i gra – przyznajmy – sporo poważniejsza. Dzisiejszy dzień rozpoczynamy od rywalizacji koszykarek i badmintonistów.

Bartosz Szafran4749 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>